Zabójcze 4 minuty Kamiennej

Na piłkarskich boiskach

Piłkarze Kamiennej Brody odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Po dwóch bramkach Piotra Frańczaka, pokonali spadkowicza z III ligi, Wierną Małogoszcz 2:0. Star Starachowice swój mecz w ramach 2. kolejki Klasy Okręgowej rozegra w najbliższą środę.

IV liga

*Kamienna Brody – Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0). Bramki: Piotr Frańczak (57, 61).

Kamienna: Dymanowski – Praga, Kardas, Zięba, Kozera, Maciejczak (90. Janiec), Dziewięcki (87. Celary), Czerpak (46. Pyskaty), Jedlikowski, Kidoń (82. Gajewski), Frańczak (75. Niedbała).Trener: Marcin Wróbel.

Kamienna wygrała pierwszy mecz w nowym sezonie. Dwa wcześniejsze pojedynki kończyły się bezbramkowymi remisami, a przełamanie przyszło z teoretycznie silniejszym rywalem. Podopieczni Marcina Wróbla w roli gospodarza podejmowali w Kunowie spadkowicza z III ligi Wierną Małogoszcz. Brodowianie do tego spotkania podeszli bardzo skoncentrowani i nastawieni na atak. Już w 2. minucie piłkarze Kamiennej unieśli ręce w górę w geście triumfu. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, akcję zamykał Radosław Kardas i z bliska wpakował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Po chwili nad boiskiem przeszła ulewa, a spotkanie nieco się wyrównało i kilka razy z opresji naszą drużynę ratował doświadczony Tomasz Dymanowski. Po zmianie stron Kamienna znowu przycisnęła, a losy spotkania rozstrzygnęły się w 4 minuty. Dwukrotnie bramkarza przyjezdnych pokonał Piotr Frańczak i Kamienna zainkasowała komplet punktów.

B klasa – gr. III

*Arka Pawłów – GTS Raków 6:1

A klasa – gr. Radom

*Polonia Iłża – Oronka Orońsko 1:1 (1:0). Bramka dla Polonii: Grzegorz Godzisz (18).