Policjanci załatwią każde zgłoszenie

Mieszkaniec Pawłowa interweniuje ws. posterunku

 

Posterunek policji w Pawłowie jeszcze nie funkcjonuje, a już wzbudza emocje. Jeden z mieszkańców nie jest kontent, że nie będzie pionu dochodzeniowego, o czym pisze do GAZETY. 

Nasz czytelnik twierdzi, że wie "z wiarygodnego źródła, iż nie będzie tam funkcjonowała komórka dochodzeniowa". Dodaje, że mieszkańcy oczekują właśnie takiego pionu, aby przestępstwa zgłaszać na miejscu, a nie - tak jak do tej pory - w Brodach. Wie też, że w Pawłowie mają funkcjonować jedynie dzielnicowi i patrole interwencyjne.

O komentarz poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach.

- W tej chwili trwają konsultacje, jak będzie wyglądała struktura organizacyjna posterunku i jaka będzie tam ilość etatów. Niezależnie jednak od tego, chcę uspokoić mieszkańców, bo policjanci mają obowiązek przyjąć każde zgłoszenie i na pewno nie zostaną bez pomocy - powiedział GAZECIE kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Oficjalnie jeszcze nie wiadomo, kiedy jednostka zacznie funkcjonować, ale jest szansa, że jeszcze w tym roku. Aktualnie trwa bowiem adaptacja budynku na potrzeby Posterunku Policji w Pawłowie.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ