reklama

Dużo strachu i utrudnienia w ruchu

Zderzenie "osobówki" z ciężarówką

Wyglądało groźnie, ale nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Niemniej ruch w tym miejscu był utrudniony przez ponad dwie godziny.

 

Świadkowie zdarzenia na drodze krajowej nr 9 pomiędzy Lubienią a Pastwiskami błyskawicznie wybrali numer alarmowy, a dyspozytor Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 16 sierpnia br. około godziny 7.00 przekazał informację o zdarzeniu starachowickiej policji. Na miejsce natychmiast udał się patrol z naszej jednostki oraz inne służby ratownicze, bo z pierwszych informacji wynikało, że zdarzenie jest bardzo groźne.

- Z niewiadomych powodów kierująca „Dacią” 36-letnia kobieta nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z ciężarówką - relacjonuje podinsp. Aleksy Hamera, naczelnik Wydziału Prewencji KPP Starachowice.

Na szczęście nie doszło do czołowego zderzenia pojazdów, auta jedynie otarły się bokami, powodując jednak stłuczenie jednej z szyb w samochodzie osobowym, a odłamki raniły kierującą. Kobietę na badania do szpitala zabrała karetka pogotowia, obrażenia były tylko powierzchowne i 36-latka z województwa mazowieckiego nie wymagała hospitalizacji.

Do godziny 9.20 ruch odbywał się wahadłowo. Kobietę uznano winną zdarzenia i ukarano mandatem. Kierujący obydwoma pojazdami byli trzeźwi.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ