"Wpadł" przez własną głupotę

Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Starachowiccy policjanci zatrzymali 13 sierpnia 28-latka, przy którym znaleźli znaczne ilości narkotyków.

Dyżurny starachowickiej komendy szybko zareagował na informację, że w jednym z bloków na terenie miasta dwóch mężczyzn wybiło szybę w oknie mieszkania na parterze. Natychmiast na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z miejscowej jednostki.

- We wskazanym rejonie mundurowi zastali dwóch 28–latków. Jeden z nich przebywał w mieszkaniu, natomiast drugi wyszedł z niego przez balkon, gdyż nie chciał spotkać się ze stróżami prawa. W rozmowie z policjantami przyznał się do wybicia szyby i zapewnił, iż pokryje wszystkie koszty naprawy - relacjonują policjanci.

Okazało się jednak, że zniszczenie mienia, to nic w porównaniu z tym, co jeszcze miał na sumieniu.

- Mundurowi otrzymali nowe informacje, że 28 –latek, może posiadać narkotyki. W pobliżu miejsca poprzedniej interwencji zabezpieczyli ponad 260 gramów proszku, wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. W związku z tą sprawą zostali zatrzymani dwaj 28–latkowie. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywali mężczyźni, funkcjonariusze ujawnili m.in. dwie porcje najprawdopodobniej marihuany oraz młynek do mielenia suszu roślinnego - dodają policjanci

Jeden z zatrzymanych 28-latków podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat więzienia. O losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ