Na Skarpie bez tłoku ale zabawowo

W numerze

Na Skarpie bez tłoku ale zabawowo

Jak to w życiu bywa, jak nie urok, to zmiana pieniędzy, a gdy mamy idealną wprost pogodę i bezpieczne miejsce, chętnych do zabawy jakby mniej niż zazwyczaj.

Zapewne zgodzą się ze mną organizatorzy "Sportowych Śród" ze Spółdzielczego Domu Kultury SSM, że wymyślanie i prowadzenie wszelkich gier i zabaw dla najmłodszych, a często zdarza się gimnazjalistów (tacy również przychodzą i są mile widziani) jest czystą przyjemnością. Mniej radosne jest transportowanie wszelkich zabawowych akcesoriów wraz ze sprzętem nagłośniającym, które w razie nagłego załamania pogody trzeba szybciutko zabezpieczyć, jak również zadbać o bezpieczeństwo uczestników festynu. Na szczęście w tegorocznym cyklu wakacyjnej imprezy z SDK nie było przykrych niespodzianek, a gdyby nawet się przytrafiły, zawsze można liczyć na pomoc członków rad poszczególnych osiedli.

Nowy parking, wybudowany od południowej strony biurowca SSM, na stałe wpisał się na listę bezpiecznego placu okupowanego przez dzieci uczestniczące w środowych zabawach wakacyjnych. Tak było również w minioną środę. Grupa najmłodszych chętnie chwyciła za kolorową kredę, by po swojemu udekorować choćby cząstkę osiedla Skarpa. Nie było sensu ogłaszać konkursu na najlepszy rysunek, ponieważ dobrze wiemy, że wszystkie były urocze. Jestem przekonany, że gdyby je ujrzał maestro Picasso, zzieleniałby z zazdrości (!).

Mieliśmy także mistrzowską fuzję w rzutach lotką. Tym razem poopadały szczęki chłopcom, którzy z dużą nonszalancją, żeby nie powiedzieć z lekceważeniem, ciskali lotkami. Jednak siła to nie wszystko. Dziewczęta przykładały się do każdego rzutu w cuglach wyprzedzając kolegów i mistrzynią została Kamila Fotfolc (31 pkt.), natomiast wicemistrzostwo wywalczyła Iga Jagiełło (27 pkt.). Dotkliwą porażkę chłopcy odbili sobie wygrywając zdecydowanie w rzutach na bramkę: I miejsce z dorobkiem 220 pkt. zdobył Bartek Rożek. Tuż za nim ze 160 pkt. znalazł się Piotr Nowak.

Gra nazwana YGolf polega na umiejętnym umieszczeniu kosmatej piłeczki w premiowanym polu pionowe ścianki. W tej dyscyplinie także dominowały dziewczęta. Zwyciężyła Agata Nowak (starszak) z 60 pkt., wyprzedzając Maję Bartoleski (maluch) z 50 pkt. Jedną z trudniejszych technicznie gier było strącanie kręgli. Los chciał, że finalistami została para: Kacper Głodała (23 pkt.) oraz Agata Nowak (20 pkt.).

Pozostałe gry wymagające dużego poświęcenia i cierpliwości, do których zalicza się chociażby łowienie złotej rybki, zdaniem głównego organizatora i sponsora nagród jakim jest Spółdzielczy Dom Kultury, nagradzane były słodyczami. Następna środa sportowa 23 sierpnia na osiedlu Skałka - zapraszamy na plac zabaw przy ul. Murarskiej .

Omar

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ