reklama

Bezpieczne wakacje "Gramy dalej"

W starachowickim muzeum...

W numerze

Bezpieczne wakacje "Gramy dalej"

W starachowickim muzeum...

Festyn w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach poświęcony był profilaktyce i bezpiecznemu spędzaniu wolnego czasu.

 

Niezapomniane popołudnie w ubiegłą niedzielę zagwarantowało mieszkańcom Starachowickie Retro Granie – tym razem zderzenie dawnych gier z najnowszymi hitami, ale były też pokazy policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Harcerskiej Grupy Ratowniczej i Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy REZERWA. Do wypoczynku z dobrą książką zachęcała natomiast Miejska Biblioteka. Każdy, kto przekroczył bramę starachowickiego muzeum dostawał kupon, który brał udział w losowaniu nagród ufundowanych przez Kino Helios.

Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty starachowickiego Retro Grania. Dla wielu młodych rudzi było to pierwsze zderzenie z grami, które w latach 90. ubiegłego wieku były prawdziwymi hitami.

- Oprócz "archaicznych" sprzętów i gier możemy zobaczyć te najnowocześniejsze, a także poruszać się w wirtualnej rzeczywistości - mówił dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

- Od kilku lat poruszamy również temat bezpieczeństwa w sieci i dzisiaj też jest to obecne. To co może czaić się w internecie teraz mogą na własne oczy zobaczyć najmłodsi, ale także ich rodzice - dodał Paweł Kołodziejski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ