reklama

ZUS zaprasza nauczycieli na konsultacje

Aktualności

ZUS zaprasza nauczycieli na konsultacje

W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Nowe przepisy będą miały również istotne znaczenie dla nauczycieli, dlatego ZUS postanowił zorganizować specjalne konsultacje dla tej grupy zawodowej.

Nauczyciele, którzy w tym dniu odwiedzą ZUS będą mogli zapytać się m. in o: zasady przyznawania emerytur bez względu na wiek na podstawie art. 88 Karty Nauczyciela, czy też o uprawnienia do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego.

Doradca wyjaśni nauczycielom - potencjalnym emerytom, od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez nich momentu zakończenia pracy. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient, czy po osiągnięciu wieku emerytalnego przechodzi na emeryturę czy pracuje dalej.

Konsultacje są bezpłatne. Odbędą się w poniedziałek, 28 sierpnia w Inspektoracie przy ul. Radomskiej, w godzinach od 9.00-13.00.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ