reklama

Kolejne podium Kubca

Ku pamięci Powstańców Warszawskich

Informacje sportowe

Kolejne podium Kubca

Ku pamięci Powstańców Warszawskich

Dobrą formę potwierdził Dawid Kubiec. Starachowiczanin w III Biegu Montera w Przeworsku był drugi na dystansie 10 kilometrów.

W Przeworsku upamiętniono Powstańców Warszawskich III Biegiem Montera. Zawodnicy wystartowali 5 sierpnia br., punktualnie o godzinie W (17.00). Warunki rywalizacji były ciężkie, bo 30-stopniowy upał i mocno nagrzany asfalt skutecznie utrudniały zmagania. Dawid Kubiec z Juventy Starachowice bardzo dobrze rozpoczął rywalizację i od początku znajdował się w czołówce.

- Głównym moim rywalem w biegu był Patryk Marszałek z Resovii Rzeszów. Od samego startu we dwóch ruszyliśmy, budując już na pierwszym kilometrze dużą przewagę nad resztą rywali. Do ósmego kilometra biegliśmy razem, pokonując kilometry ze średnią prędkością 3,15 km na minutę. Kiedy zostały już tylko dwa kilometry do mety, mój bieg można powiedzieć się zakończył. Odcięło mi "prąd" i praktycznie dotruchtałem do mety, tracąc 1 minutę i 23 sekundy do kolegi z Rzeszowa. Mimo to, jestem zadowolony i myślami patrzę już w stronę Manii Biegania, która 1 października br. odbędzie się w Starachowicach - ocenia Dawid Kubiec.

W Manii Biegania Dawid będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Na starcie na pewno zobaczymy innych starachowickich lekkoatletów, jak chociażby Wojciecha Jarosza, Przemysława Szymanowskiego czy Marię Pytel.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ