reklama

Wólczyńska trzecia na świecie!

Mistrzostwa Świata Juniorek w zapasach

Informacje sportowe

Wólczyńska trzecia na świecie!

Mistrzostwa Świata Juniorek w zapasach

 

Pochodząca z Błazin Dolnych koło Iłży Aleksandra Wólczyńska, która obecnie reprezentuje barwy klubu z Kraśnika, wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorek w zapasach. Na najniższym stopniu podium stanęła podczas zawodów w fińskim Tampere.

Na początku sierpnia br. Aleksandra Wólczyńska rywalizowała w Finlandii o mistrzostwo świata Juniorek. W pierwszym starciu na tych prestiżowych zawodach zmierzyła się z Koreanką Seeun Choi i położyła ją na łopatki. Następnie zmierzyła się z reprezentantką Szwecji, Olivią Louise Henningssoni tę walkę wygrała na punkty. Zwycięstwo zagwarantowało jej udział w półfinale.

W walce o finał zmierzyła się z Bułgarką Yulianą Yanevą. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale ostatecznie lepsza okazała się rywalka. Polka musiała walczyć jeszcze o miejsca 3-5. W ostatnim starciu w fińskim Tampere rywalizowała z reprezentantką Kazachstanu Ainą Temirtassovą. Pojedynek miał bardzo jednostronny przebieg. Wólczyńska była lepsza w każdym elemencie starcia i zasłużenie zapewniła sobie brązowy medal.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ