Wyjątkowy dzień Kamila Kuzi

Towarzyskie Zawody Gruntowe PZW w Brodach

Informacje sportowe

Wyjątkowy dzień Kamila Kuzi

Towarzyskie Zawody Gruntowe PZW w Brodach

 

W Brodach imprez wędkarskich nie brakuje. Niedawne, Towarzyskie Zawody Gruntowe były szczególne dla Kamila Kuzi, który nie dość, że wygrał rywalizację z ogromną przewagą, to jeszcze wylosował nagrodę niespodziankę. To się nazywa szczęście!

Wędkarze z Brodów nie mogą narzekać na nudę. Lokalne władze oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego dbają o to, aby terminarz był wypełniony po brzegi. W niedzielę, 6 sierpnia, nad zalewem odbyły się Towarzyskie Zawody Gruntowe.

- Były to kolejne zawody zaplanowane w kalendarzu imprez sportowych Koła na rok 2017. Tym razem uczestnicy rywalizowali metodą gruntową z możliwością połowu na dwie wędki - mówią organizatorzy.

Kamil Kuzia od początku sportowej rywalizacji spisywał się bardzo dobrze i po kilku godzinach zmagań osiągnął imponujący wynik 9645 punktów! Jego zwycięstwo było bezapelacyjne, bowiem drugi w kolejności Radosław Piwnik miał "zaledwie" 3500 punktów. Na trzecim miejscu z dorobkiem 2440 punktów sklasyfikowany został Andrzej Romański.

To jednak nie był koniec wrażeń dla zwycięzcy zmagań sportowych. Tradycją zawodów organizowanych przez brodowskie koło PZW jest losowanie nagrody niespodzianki wśród wszystkich uczestników zawodów. Zawsze do wygrania jest sprzęt wędkarski i nie inaczej było tym razem. Na szczęśliwca czekała wędka o długości 3,9 m. Tym szczęśliwcem okazał się... Kamil Kuzia.

- Wszystkie złowione ryby, a były to głównie leszcze i jeden karp złowiony przez Kamila Kuzię, wróciły w dobrej kondycji do zalewu. Puchary najlepszym zawodnikom wręczył Maciej Zaczek, prezes naszego Koła, a na uwagę zasługuje fakt, że na każdych zawodach pojawiają się nowi debiutujący uczestnicy. Cieszy również liczba członków zrzeszonych w naszym Kole, która z roku na rok się powiększa - nie kryją satysfakcji organizatorzy.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ