Trasy dla każdego

I Bieg po Ziemi Pawłowskiej

 

Biegaj z Plusem - pod takim hasłem 10 września br. odbędzie się I Bieg po Ziemi Pawłowskiej, organizowany przez Stowarzyszenia Gmina Pawłów Plus. Przygotowano kilka tras dostosowanych do wieku startujących. 

- Bieg odbędzie się w Kałkowie przy boisku sportowym. Początek imprezy o godzinie 14.00 tuż po odbywających się w tym dniu dożynkach gminnych i dożynkach diecezji radomskiej. Będzie też piknik rodzinny promujący zdrowy tryb życia, ze szczególnym uwzględnieniem biegania oraz innych dyscyplin sportowych, gier i zabaw dla dzieci i dorosłych, ścianka wspinaczkowa, dmuchane tory przeszkód... - zapowiadają organizatorzy.

Chłopcy i dziewczęta z klas 0-II zmierzą się osobno z dystansem 300 m, uczniowie klas III- IV pobiegną na 500 m, a reprezentanci klas V-VI na dystansie 800 metrów. Uczniowie gimnazjów będą natomiast mieli do pokonania dystans 1500 m, a reprezentanci szkół średnich trasę o długości 1800 metrów. Bieg główny dla dorosłych, podczas, którego osobno przeprowadzona będzie klasyfikacja kobiet i mężczyzn. rozegra się na dystansie 5000 metrów.

Biegaj z Plusem, to akcja motywująca ludzi do aktywności, wspólnej zabawy i wyjścia poza schematy. Bieg ma charakter niekomercyjny, tworzony z czystej pasji i chęci działania na rzecz mieszkańców gminy Pawłów i wszystkich biegających spoza jej terenu, którzy mają ochotę na kolejną przygodę. Do współorganizacji wydarzenia włączył się kustosz kałkowskiego sanktuarium, ks. Zbigniew Stanios. Poszukujemy także aktywnych osób, które zechcą włączyć się do organizacji wydarzenia i zostać wolontariuszami. Kontakt pod numerem telefonu 785 690 596 lub mailem: kontakt@sgpp.org.pl

Zapisy przez formularz internetowy pod adresem: http://timekeeper.pl/bieg/?bieg_id=281. W przypadku problemów z rejestracją organizatorzy proszą o kontakt tel: 785 690 506.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ