Star gromi na inaugurację! Popis Fabjańskiego!

Star Starachowice w inauguracyjnym meczu Klasy Okręgowej rozgromił na wyjeździe Lechię Strawczyn 6:2! Znakomitą skutecznością popisał się Mariusz Fabjański, który zdobył w tym meczu cztery gole! Z kolei w pierwszym meczu po wywalczeniu awansu do IV ligi Kamienna Brody bezbramkowo zremisowała z Pogonią Staszów.

IV liga

*Łysica Bodzentyn – Nidzianka Bieliny 4:2 (4:1). Bramka: Mariusz Jaros (5, 22), Kamil Garbacz (27), Mirosław Kalista (31).

Łysica: Tomasz Wróblewski - Piotr Pietrzyk (75. Dariusz Anduła), Ołeksij Czerkaszyn, Dominik Chrzanowski (70. Ernest Niemaszewski), Kamil Garbacz, Mateusz Kołodziejski, Krzysztof Trela, Szymon Gryz (90. Wojciech Grudziecki), Mirosław Kalista, Dariusz Kowalski, Mariusz Jaros (87. Patryk Dulęba). Trener: Krzysztof Trela.

Inauguracyjny mecz nowego sezonu piłkarze Łysicy Bodzentyn „załatwili już” w pół godziny. Zaledwie w dwa kwadranse strzelili cztery gole i prowadząc do przerwy 4:1 mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. W drugiej połowie wyraźnie postawili na obronę wyniku, bo na listę strzelców wpisali się tylko goście, ale zdobyli zaledwie jedną bramkę. Ostatecznie po bardzo dobrej pierwszej połowie podopieczni Krzysztofa Treli wywalczyli komplet punktów.

*Kamienna Brody – Pogoń Staszów 0:0

Kamienna: Tomasz Dymanowski - Krzysztof Świątek, Radosław Kardas, Kacper Kozera, Grzegorz Zięba, Piotr Jedlikowski, Mateusz Gajewski (46. Kacper Maciejczak), Szczepan Dziewięcki (73. Hubert Czerpak), Artur Kidoń, Jakub Praga (85. Bartłomiej Niedbała), Piotr Frańczak (63. Piotr Pyskaty). Trener: Marcin Wróbel.

Piłkarze Kamiennej inaugurację mieli zaliczyć na własnym obiekcie, a zagrali na wyjeździe, bo w Kunowie. Pierwsze mecze w roli gospodarza Kamienna będzie właśnie tam rozgrywać z uwagi na remont własnego obiektu. Po powrocie do IV ligi piłkarze Marcina Wróbla liczyli na udany start, tym bardziej że awans wywalczyli przebojem i byli bezapelacyjnie najlepszą ekipą klasy okręgowej. Tymczasem mecz rozczarował, a kibice nie doczekali się żadnej bramki. Niemniej dla beniaminka remis w meczu inauguracyjnym wcale nie jest złym wynikiem. Ciekawe jak Kamienna poradzi sobie w wyższej klasie rozgrywkowej, patrząc na ubytki, jakich doznała w przerwie letniej. Po pierwszym meczu ciężko to jednoznacznie stwierdzić.

Klasa Okręgowa

*Lechia Strawczyn - Star Starachowice 2:6 (1:4). Bramki dla Staru: Konrad Wójtowicz (4), Mariusz Fabjański (15, 21, 61-karny, 63), Jakub Nowocień (17).

Star: Adrian Bzymek – Marcin Chodniewicz, Krzysztof Chatys (73. Damian Senderowski), Mikołaj Podzielny (46. Michał Mikosa), Ariel Spadło, Emil Gołyski (73. Jakub Kania), Patryk Kosztowniak, Bartłomiej Drabik, Jakub Nowocień (68. Bartosz Sęga), Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Mecz zaczął się wyśmienicie dla naszego zespołu. Już w 4. minucie wynik spotkania został otwarty, a do siatki trafił nie kto inny, jak skuteczny w sparingach Konrad Wójtowicz. Niestety, podopieczni Tomasza Siczka zbytnio się rozluźnili i chyba nawet nie przestali cieszyć się z bramki, a miejscowi wyrównali. Okazało się jednak, że to tylko mały wypadek przy pracy. W 15. minucie na ponowne prowadzenie naszą ekipę wyprowadził najskuteczniejszy w poprzednim sezonie Mariusz Fabjański. Zaledwie dwie minuty później wynik podwyższył Jakub Nowocień, a wynik do przerwy kolejnym golem ustalił w 21. minucie ponownie Fabjański.

Po zmianie stron podopieczni trenera Siczka nie zamierzali odpuszczać, a prawdziwy popis dał Mariusz Fabjański. Napastnik Staru w 61. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, a dwie minuty później zdobył swojego czwartego gola w tym spotkaniu. Po nieco ponad godzinie gry Star gromił już Lechię 6:1! Gospodarzy stać było jeszcze tylko na jednego gola, którego zdobyli w końcowych minutach.

*Bucovia Bukowa - GKS Rudki 1:2. Bramki dla Rudek: Bartosz Wiecha, Jakub Zakrzewski.

A klasa – grupa I Radom

*Akcja I Jastrzębia – Polonia Iłża 2:3 (0:1). Bramki dla Polonii: Rosłaniec (21), J. Ziomek (79), Kurek (84).

Polonia (skład wyjściowy): Wołczyński – Godzisz, Siepetowski,

Pora, Kutera, Kaczmarczyk. Kopciał, Kłos, Rosłaniec, Zięba, Niewczas.

Trener: Piotr Wątorski.