reklama

Trwają remonty i inwestycje na osiedlu Majówka

Informator UM

Trwają remonty i inwestycje na osiedlu Majówka

Ruszyła przebudowa drogi pomiędzy garażami w rejonie ulic: Majówka, 8 Maja i Lipowej. Jest to największe zadanie, jakie wykonujemy w tym roku na osiedlu Majówka, dodatkowo trwają prace przy realizacji mniejszych przedsięwzięć, takich jak budowa chodników i miejsc parkingowych, o które wnioskowali radni i mieszkańcy tej części miasta.

Przebudowa drogi pomiędzy garażami w rejonie ulic: Majówka, 8 Maja i Lipowa obejmuje przebudowę istniejącej drogi wraz z odwodnieniem i budową miejsc postojowych na oś. Majówka, pomiędzy ulicą Lipową i drogą przy przedszkolu łączącą ul. 8 Maja z ul. Majówka.

- Wykonawca rozpoczął prace od budowy kanalizacji deszczowej - informuje prezydent miasta Marek Materek. - W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, powstaną nowe miejsca postojowe z płyt ażurowych. Przedsięwzięcie realizuje Starachowicki Zakład Usług Wodnych i Komunalnych. Koszt to 527 tys. zł. Prace powinny zakończyć się w grudniu br.

Zakończył się remont ciągu pieszego przy budynkach wielorodzinnych Staszica 9, Majówka 26 B oraz Majówka 26 C". To realizacja wniosku złożonego w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt to 37 tys. zł.

Prezydent miasta Marek Materek podziękował radnemu Rady Miejskiej, Mariuszowi Zaborskiemu oraz autorce wniosku Annie Zaborskiej a także mieszkańcom ulic Majówka i Staszica za wkład i zaangażowanie w realizację inwestycji.

Ruszyła budowa chodników przy pawilonie handlowym przy ul. Lipowej, nowy chodnik powstanie także przy Alei Starów.

- Łącznie na tym terenie powstanie około 300 m kw. chodnika. Prace pochłoną 37 tys. zł i wykonuje je firma Drogmar - informuje prezydent.

- Do listy inwestycji prowadzonych na osiedlu Majówka dodać należy Przedszkole Miejskie nr 2, gdzie jeszcze w tym roku powinna zacząć się kompleksowa termomodernizacja budynku. Przetarg na wybór wykonawcy powinniśmy ogłosić na przełomie września i października.

Na realizację III etapu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej Gmina Starachowice pozyskała środki zewnętrzne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W ramach tej inwestycji termomodernizowany będzie także budynek Szkoły Podstawowej nr 9. Prace powinny ruszyć w przyszłym roku.

- Do tego wszystkiego warto dodać państwową inwestycję. Sąd Rejonowy już w nowym budynku. Oficjalne otwarcie nowej siedziby we wrześniu - mówi prezydent miasta Marek Materek.

- Obok parkingu przy Sądzie jest działka Skarbu Państwa, podjąłem kroki, aby ją skomunalizować w celu budowy miejsc postojowych. W tym rejonie bardzo potrzebnych. Przypomnę, że to właśnie na Majówce zaczęliśmy sezon na Pikniki Osiedlowe. Tu ukłony dla prezes Liliany Jabłko ze Stowarzyszenia Otwarte Starachowice i podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację Majówki na Majówce!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ