Zmiany na osiedlu Łazy

Informator UM

Zmiany na osiedlu Łazy

Trwają prace przy budowie miejsc postojowych na starachowickim osiedlu Łazy. Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. W planach na najbliższe tygodnie są jeszcze budowa łącznika przy Alei Najświętszej Maryi Panny oraz montaż siłowni plenerowej.

- Wspólnie z parafią Matki Boskiej Częstochowskiej budujemy miejsca postojowe w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych. Koszt wykonania około 400 m kw. parkingu, to blisko 60 tysięcy złotych - informuje prezydent miasta Marek Materek.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych, zgodnie z regulaminem programu wnioskodawca, czyli w tym przypadku parafia pokrywa 25 % wartości inwestycji, pozostałe 75 % stanowi wkład Gminy Starachowice.

- Bardzo dziękuję księdzu proboszczowi za złożenie wniosku. Z tych miejsc korzystają nie tylko mieszkańcy osiedla ale także inni mieszkańcy miasta odwiedzający osiedle Łazy podczas różnych uroczystości i imprez. - dodaje prezydent.

Wykonawcą inwestycji jest firma Zakład Usług Wodnych i Komunalnych ze Starachowic. Nowy parking w najbliższych dniach zostanie przekazany do użytku.

- Cieszę się, że powstały dodatkowe miejsca postojowe przy kościele – mówi ksiądz Grzegorz Roszczyk, proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej.

- Dziękuję panu prezydentowi oraz osobom, które przyczyniły się do tego, że te miejsca powstały. Jednocześnie chciałem zaprosić wszystkich na uroczystości, które niebawem odbędą się w naszej parafii - 26 sierpnia odpust parafialny, natomiast dzień później - 27 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się piknik parafialny pod patronatem prezydenta miasta przy współpracy Caritasu z naszej parafii i Stowarzyszenia JES. Serdecznie zapraszam.

Budowa nowych miejsc postojowych, to nie jedyna inwestycja na osiedlu Łazy planowana w tym roku. Mieszkańców z pewnością ucieszy informacja o planowanej budowie łącznika drogowego i montażu siłowni.

- W najbliższych dniach rozpoczną się prace przy utwardzeniu drogi dojazdowej przy Alei Najświętszej Maryi Panny - zapowiada prezydent miasta Marek Materek. – Natomiast na przełomie sierpnia i września zamontowane zostaną urządzenia siłowni plenerowej przy osiedlowym placu zabaw. Liczę również, że także w tym roku zagospodarujemy zielenią powiatowe rondo im. Mariana Świderskiego "Dzika" znajdujące się u zbiegu ulic Iłżeckiej i Długiej.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ