reklama

Gminy dostały dotacje

Wieści z gmin

Gminy dostały dotacje

W Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach (gmina Klimontów), uroczyście podpisano umowy pomiędzy Zarządem Województwa Świętokrzyskiego a gminami z powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego, starachowickiego i skarżyskiego na realizację projektów w ramach "Odnowy Wsi Świętokrzyskiej".

Na konkurs wpłynęło 221 wniosków z 91 gmin. Zarezerwowany w budżecie województwa 1 mln złotych przeznaczono na sfinansowanie w sumie 151 projektów - 95 inwestycyjnych (związanych m.in. z budową placów zabaw czy miejsc integracji lokalnych społeczności) i 56 związanych z zakupem sprzętu, strojów ludowych czy organizacją lokalnych imprez.

- Wieś świętokrzyska wypiękniała, widać, że projekty z programu "Odnowa Wsi Świętokrzyskiej 2017" przynoszą efekty. Kreatywność i zróżnicowanie składanych wniosków jest tak pomysłowe, jak sami beneficjenci. Bardzo dziękuję, że są Państwo zainteresowani tymi miękkimi projektami, bo to nie tylko wielkie przedsięwzięcia się liczą i są dobrze postrzegane przez społeczeństwo, ale również te małe, oczekiwane przez wiele osób. Dziękuję za współpracę, bo ona gwarantuje finalizację pomysłów, które Państwo przelaliście na papier - mówiła na spotkaniu 7 sierpnia Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Gmina Wąchock na zagospodarowanie terenu wokół siłowni przy Wiejskim Domu Kultury w Wielkiej Wsi dostała 4900 złotych, Gmina Brody za zakup strojów ludowych - 1876 złotych oraz na zakup starterów, płotków treningowych i bramy dmuchanej - 5123 złotych, Gmina Pawłów na realizację projektu "Tradycja swój strój nosi" (zakup strojów ludowych) 6000 złotych, a Gmina Mirzec - 6 tys. zł na "Doposażenie 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca" (zakup kompletnego umundurowania harcerskiego dla członków drużyny, sprzętu muzycznego i innego niezbędnego harcerskiego wyposażenia).

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ