Budowa sali gimnastycznej wyszła z ziemi

Tychów Stary

Mirzec

Budowa sali gimnastycznej wyszła z ziemi

Tychów Stary

 

Ekipy budowlane zakończyły wylewanie ław pod budynek sali gimnastycznej w Tychowie Starym. Zakończenie inwestycji przewidziane jest w pierwszej połowie 2018 roku.

Gmina Mirzec uzyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki 800.000 zł dofinansowania na budowę sali gimnastycznej w Tychowie Starym. Pod koniec czerwca br. wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych z wykonawcą - Zakładem Remontowo-Budowlanym ze Skarżyska-Kamiennej, a w minionym tygodniu budowlańcy zakończyli wylewanie ław pod nowo powstający budynek.

Sala gimnastyczna o powierzchni użytkowej ponad 770 m kw. będzie połączona z istniejącym budynkiem szkoły. Będzie w niej można pograć w tenisa, piłkę ręczną, siatkówkę, piłkę nożną, halową i koszykówkę. Zakres rzeczowy będzie obejmował również wyposażenie sali wraz z zapleczem sportowym i szatniami (damską, męską, dla osób niepełnosprawnych) oraz salki do ćwiczeń siłowych. Wartość całego zadania wyniesie 1.886.619,43 zł brutto. Zakończenie inwestycji przewidziane jest w pierwszej połowie 2018 roku.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ