Luksus w każdym calu

Sąd wrócił na swoje miejsce

W numerze

Luksus w każdym calu

Sąd wrócił na swoje miejsce

 

Od lipca br. wszystkie wydziały Sądu Rejonowego w Starachowicach pracują już w budynku przy ul. Staszica. Zakończyła się bowiem, trwająca blisko 2,5 roku przebudowa obiektu. Efekt robi wrażenie. 

W marcu 2015 roku rozpoczęła się przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Starachowicach. Było to zadanie wymagające szczególnej logistyki. Część biur pozostała w starym budynku, a pozostałe, w tym sale rozpraw, przeniesione zostały na ul. Konstytucji 3 Maja.

Kompleksowa przebudowa obejmowała nie tylko zewnętrzną elewacje i wnętrza. Dobudowano bowiem dwa nowe skrzydła budynku: parterowe od strony wschodniej i z drugiej strony budynku, wzdłuż ulicy Staszica. Inwestycja dobiegła końca i od 1 lipca br. Sąd wrócił pod dawny adres.

Budynek jest jednym z najnowocześniejszych w mieście. Zaraz przy wejściu, w dobudowanym skrzydle, jest Biuro Obsługi Interesantów. Juryści mają do dyspozycji 6 dużych sal rozpraw z elektroniczną wokandą. Największa wyposażona jest w specjalistyczny system zabezpieczeń dla szczególnie niebezpiecznych sprawców, miejsce odizolowane od publiczności oraz sędziego. Są też pokoje dla prokuratorów, dla świadków i adwokatów oraz przyjazny pokój do przesłuchań nieletnich. Wreszcie są warunki na miarę czasów. W rozbudowę zainwestowano 19 mln zł.

Oficjalne oddanie nowego budynku sądu ma nastąpić we wrześniu br. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ