reklama

Memoriał Kawalerzystów

W Stajni pod Dębem

W numerze

Memoriał Kawalerzystów

W Stajni pod Dębem

 

II Memoriał Kawalerzystów Świętokrzyskich rozegrano w dniach 5 - 6 sierpnia br. Zawody w skokach na koniach przez przeszkody w starachowickiej "Stajni pod Dębem" obejrzała liczna grupa nie tylko mieszkańców miasta. 

Przed rokiem impreza debiutowała w kalendarzu wydarzeń sportowych Starachowic. Główny organizator - Mariusz Łańcuchowski ze Stajni pod Dębem nie ukrywał, że będzie dążył do tego, aby impreza zawitała do Starachowic na stałe.

Nowa edycja cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Pojawili się zawodnicy z całej Polski, a rywalizację rozegrano w wielu kategoriach. Najlepiej z naszych zawodników spisała się doświadczona już Marta Waszka, która w kategorii 80 centymetrów w klasie LL zajęła 4. miejsce na koniu Prince Panam. Na uwagę zasługuje także debiut młodych zawodniczek: Sylwii Tutaj, Wiktorii Byrskiej i Wiktorii Kosiarskiej, które walczyły w kategorii 50-60 cm i przejechały "na czysto".

Zawody swoją obecnością zaszczycili: wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek, prezydent Marek Materek, a także goście specjalni, złoci medaliści World Games, Jarosław Olech i Dawid Kasperski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ