Nowe parkingi, monitoring i droga

Na osiedlu Skałka

W numerze

Nowe parkingi, monitoring i droga

Na osiedlu Skałka

 

Do końca sierpnia br. powstanie blisko 50 miejsc parkingowych przy ul. Leśnej i Glinianej.

Dobiegają końca prace przy modernizacji parkingu na ul. Glinianej 1. Kosztem 48 tys. zł z gminnego budżetu powstał tam parking dla 21 aut o łącznej powierzchni 155 m kw. oraz chodnik.

- Wykonujemy jeszcze drogę do bloku i przechodzimy na inwestycję obok, czyli parking przy ul. Leśnej. W tym samym czasie realizujemy również budowę ścieżek rowerowych przy ulicach Skalistej i Kopalnianej- informuje Paweł Podeszwa z firmy DROGMAR, wykonawcy inwestycji, zapowiadając, że do końca sierpnia obie inwestycje zostaną zakończone, choć umowny termin wyznaczono na listopad br.

Kolejne przedsięwzięcia zaplanowane na tym terenie, to montaż kamery monitoringu miejskiego przy ul. Murarskiej. Zadanie zostało zgłoszone i wybrane do realizacji przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. W najbliższym czasie także obszar lasku przy ul. Kościelnej wzbogaci się o nowe kosze na śmieci. Największym jednak przedsięwzięciem będzie przebudowa ul. Kościelnej, jednej z głównych osi komunikacyjnych w Starachowicach.

- We wrześniu złożymy wniosek o dofinansowanie tego przedsięwzięcia w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Dróg Gminnych i Powiatowych - informuje prezydent miasta Marek Materek.

Zakres inwestycji zawiera wymianę nawierzchni jezdni na odcinku 1,2 km, odwodnienie terenu, budowę nowych chodników i wymianę nawierzchni na już istniejących na kostkę brukową, oraz wykonanie zjazdów.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ