reklama

Nareszcie "luzik" na Radomskiej

W listopadzie pojedziemy łącznikiem

Na okładce

Nareszcie "luzik" na Radomskiej

W listopadzie pojedziemy łącznikiem

Wybudowanie łącznika ulicy Batalionów Chłopskich z Iglastą ma znacząco wpłynąć na rozładowanie ruchu na ul. Radomskiej. To wspólna inwestycja powiatu i gminy. Kosztować ma około 5 milionów złotych.

Wykonawca już jest. Inwestycja realizowana będzie dwuetapowo, część przez gminę Starachowice, część przez powiat. Samorządy podzielą się też kosztami (Powiat wyasygnuje na ten cel 2 485 278,68 zł, a gmina 2 670 000 zł). Oba przetargi, w gminie i w powiecie wygrała ta sama firma - Budromost.

- Jest to ważna inwestycja dla mieszkańców miasta i powiatu, ponieważ udrożni przejazd przez Starachowice - powiedział na zwołanej w miejscu inwestycji konferencji prasowej wicestarosta, Marek Pawłowski.,

- Po raz pierwszy od kilkunastu lat w Starachowicach budowana będzie nowa droga. Całkowicie udrożni ruch na ul. Radomskiej dopiero północno-zachodnia obwodnica Starachowic, ale te prace trwają, więc postanowiliśmy wraz z Powiatem to wszystko przyspieszyć poprzez realizację tej właśnie inwestycji - cieszył się z planowanej budowy łącznika prezydent Marek Materek.

Po stronie Urzędu Miejskiego jest wykonanie drogi o długości około 830 m o nawierzchni bitumicznej z jednostronnym chodnikiem i ścieżką rowerową, wykonanie oświetlenia i odwodnienie terenu.

- Na połączeniu ulicy Iglastej i Szkolnej powstanie rondo, które będzie organizować ruch w sposób bezpieczny. Powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Łącznie powstanie około 900 m nowej drogi w mieście. Prace rozpoczną się po wycince drzew, w ciągu dwóch najbliższych tygodni - dodał Dominik Podsiadło, dyrektor ds. wykonawstwa firmy Budromost.

Zgodnie z założeniami prace mają się zakończyć do 15 listopada br.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ