reklama

Z pomocą dla Mai, Bartusia i Julka

Biegiem...

Aktualności

Z pomocą dla Mai, Bartusia i Julka

Biegiem...

Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice organizuje II edycję akcji charytatywnej "Biegiem z Pomocą". W niedzielę, 27 sierpnia nad zalewem Lubianka, odbędzie się sportowa rywalizacja dla Mai i Bartusia chorych na rdzeniowy zanik mięśni oraz Julka cierpiącego na polineuropatię.

Będzie nie tylko bieg główny, bo organizatorzy planują też biegi dla dzieciaków i bieg w szpilkach, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem przed rokiem.  

 Start biegu głównego zaplanowany jest 27 sierpnia br. o godz. 13.00, a biegi z udziałem dzieci odbywać się będą od godziny 14.30 na kilku różnych dystansach. Dzieci do lat 7 rywalizować będą na 250 m, starsi - 8 do 11 lat - zmierzą się z trasą 500 m, a młodzież (12-15 lat) rywalizować będzie na dystansie 750 m. Wpisowe za udział w biegu głównym wynosi co najmniej 20 złotych, a wstęp na imprezę jest darmowy.

- Pieniądze będziemy zbierać w różny sposób. Do dzieci trafi wpisowe za udział w biegu, ale będziemy także prowadzić kwestę do puszek oraz licytacje wartościowych przedmiotów - mówi Beata Życińska-Wojtan ze Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice.

Zapisy cały czas trwają. Można to zrobić również za pomocą formularza internetowego na stronie www.datasport.pl Szczegółowe informacje pod nr tel. 514-730-476. Organizatorzy cały czas poszukują także partnerów i sponsorów. Każdy, kto chciałby wesprzeć tę inicjatywę proszony jest o kontakt pod numerami telefonów 506-246-691 lub 602-326-383. Współorganizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronuje jej "Gazeta Starachowicka".

  Organizatorzy zapraszają wszystkich na treningi. Kilka razy w tygodniu Zabiegane Starachowice organizują biegi na terenie miasta, podczas których można dobrze przygotować się do startu. A w poniedziałki można sprawdzić się właśnie na trasie biegu wokół zalewu Lubianka.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ