Gotszling potwierdza formę

Medali mogło być więcej

Dopiero co otrzymał stypendium za medal Mistrzostw Polski, a już na swoim koncie ma kolejny krążek. Dawid Gotszling z Barakudy Starachowice wywalczył w Opolu brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Przy odrobinie szczęścia medali mogło być więcej.

Zawodnik starachowickiej Barakudy należy do najlepszych w kraju zawodników w swojej kategorii wiekowej. Ostatnio otrzymał stypendium za medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 wywalczony w marcu, a już na początku drugiego półrocza ma na koncie kolejny krążek, również brązowy.

Tym razem Dawid Gotszling rywalizował w Opolu, w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, a więc innej kategorii niż w marcu. Najlepiej spisał się na dystansie 200 metrów stylem zmiennym, gdzie z czasem 2:08:68 zajął trzecią lokatę i wywalczył brązowy medal. Walka o zwycięstwo w tej rywalizacji była niezwykle zacięta, a kielczanin w barwach starachowickiego klubu otarł się o zwycięstwo. Do srebrnego medalu zabrakło mu 5 setnych sekundy, zaś do zwycięstwa 25 setnych.

Przy odrobinie szczęścia Starachowicki Klub Pływacki Barakuda wzbogaciłby się o większą liczbę medali, bowiem Dawid startował w sumie w czterech konkurencjach. Poza wspominanym stylem zmiennym, rywalizował także na dwóch dystansach stylem grzbietowym oraz jednym stylem dowolnym. W dwóch awansował do finału A, a raz nie załapał się do pierwszej ósemki i mierzył się na koniec w finale B, gdzie stawką były miejsca 9-16. Najbliżej kolejnego krążka był w zmaganiach na 200 metrów stylem grzbietowym, gdzie zajął miejsce czwarte.