reklama

Nasi zaczynają od wyjazdów

Terminarz Klasy Okręgowej

 

Star w Strawczynie a Rudki w Bukowej rozpoczną nowy sezon rozgrywek piłkarskich w Klasie Okręgowej. Inauguracja już w najbliższą niedzielę. 

Piłkarze Staru Starachowice wybiegną na boisko 13 sierpnia, godz. 17.00). Na początek czeka ich wyjazdowa potyczka z Lechią Strawczyn, 13. drużyną ubiegłego sezonu. Z ostatniego wyjazdu do Strawczyna piłkarze Staru przywieźli miłe wspomnienia, bowiem prowadzeni jeszcze przez Jerzego Rota pokonali gospodarzy aż 4:1. W pierwszym meczu tych zespołów na jesieni padł remis 1:1, tak więc starachowiczanie są w dobrej pozycji wyjściowej, ale pierwszy mecz, to zawsze duża niewiadoma. Z własną publicznością podopieczni Tomasza Siczka przywitają się sześć dni później, w sobotę (19 sierpnia, godz 17.00), kiedy podejmować będą Zenit Chmielnik, a w następnej serii gier zagrają z Grodem Ćmińsk.

O łatwym terminarzu na początku sezonu mówić nie można, ale mogło być zdecydowanie trudniej. Z pierwszych przeciwników Staru tylko Zenit na koniec minionego sezonu był wyżej (zajął 5. miejsce), ale zarówno jesienią, jak i wiosną sezonu 2016/2017 starachowiczanie z tymi zespołami nie przegrali. Udany początek nowych rozgrywek jest bardzo istotny, tym bardziej że już w 4. kolejce piłkarze Tomasza Siczka zmierzą się u siebie ze Świtem Ćmielów, który prowadzi starachowiczanin i były trener Staru Artur Anduła, przez co pojedynek ten będzie miał dodatkowy podtekst.

W pierwszej części sezonu nasi gracze na własnym boisku podejmować będą jednego z pretendentów do awansu - Klimontowiankę Klimontów, ale za to na wyjeździe zmierzą się z innym kandydatem do czołowego miejsca - Granatem Skarżysko-Kamienna, spadkowiczem z IV ligi Spartą Kazimierza Wielka oraz zawsze silną Spartą Dwikozy. Rundę jesienną podopieczni trenera Siczka zakończą "małymi derbami" przed własną publicznością z Orliczem Suchedniów.

Piłkarze z Rudek trzy pierwsze mecze rozegrają natomiast na wyjazdach. Sezon zainaugurują meczem z beniaminkiem Bucovią Bukowa, a następnie zmierzą się z dwiema drużynami, które mogą aspirować do awansu, czyli Klimontowianka Klimontów i Spartą Dwikozy. Bardzo ciekawie zapowiada się starcie 10. kolejki, kiedy GKS Rudki przyjedzie do Starachowic na derby regionu ze Starem. Podobnie jak w przypadku drużyny ze Starachowic, ekipa GKS pierwszą część sezonu również zakończy na własnym obiekcie, a jej przeciwnikiem będzie Świt Ćmielów.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ