reklama

Juventa powalczy w CLJ

Rozgrywki startują 19 sierpnia

Informacje sportowe

Juventa powalczy w CLJ

Rozgrywki startują 19 sierpnia

 

Drużyna Juventy Starachowice w nowym sezonie walczyć będzie w Centralnej Lidze Juniorów, zrzeszającej najlepsze zespoły młodzieżowe w Polsce. Rozgrywki bezpośrednio nadzoruje Polski Związek Piłki Nożnej.

Awansować do elitarnego grona jest niezwykle trudno, jednak w nowym sezonie w gronie najlepszych krajowych ekip U-17 znajdzie się zespół Juventy Starachowice prowadzony przez Mariusza Wójcika. Starachowiczanie sezon zainaugurują już 19 sierpnia, wyjazdowym meczem z AP 21 Kraków.

Nasi znaleźli się w grupie D i o ligowe punkty walczyć będą z reprezentantami: Lubelskiego Związku Piłki Nożnej - BKS Lublin i Motor Lublin, Podkarpackiego ZPN - Stal Mielec, Karpaty Krosno, Małopolskiego ZPN - AP 12 Kraków i Cracovia Kraków oraz rywalem ze Świętokrzyskiego ZPN - Koroną Kielce.

- Po rozegraniu 14 kolejek rundy jesiennej, drużyny, które zajmą miejsca 7 i 8 w tabelach poszczególnych grup, otrzymują status drużyn spadkowych i nie mogą uczestniczyć w CLJ U-17 w rundzie wiosennej danego sezonu. Awans do części wiosennej w miejsce spadkowiczów uzyskają za to dwie drużyny, które wygrają rywalizację barażową. Do walki o dwa miejsca przystąpią mistrzowie jesiennych zmagań w czterech województwach – zapowiadają organizatorzy.

Runda wiosenna wygląda podobnie. Składać się będzie z 14 kolejek ligowych. Jednak mistrzowie poszczególnych grup grają dalej i awansują do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów (U-17). Najlepszy zespół turnieju finałowego otrzyma tytuł Mistrza Polski.

Starachowiczanie dwa pierwsze mecze rozegrają na wyjazdach. Najpierw we wspomnianym Krakowie z AP 21, później w Krośnie, a w trzeciej kolejce podejmować będą na własnym obiekcie utytułowaną Cracovię Kraków.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ