reklama

Magda Serafin wicemistrzynią świata!

Wymarzony debiut młodej wędkarki z Brodów!

Informacje sportowe

Magda Serafin wicemistrzynią świata!

Wymarzony debiut młodej wędkarki z Brodów!

 

Zawodniczka koła PZW w Brodach wywalczyła dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym. 

W stolicy Słowacji - Bratysławie rozegrano pod koniec lipca br. Mistrzostwa Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym. Do walki o tytuł najlepszej młodej wędkarki globu stanęło 12 zawodniczek z Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Polski. W gronie trzech reprezentantek naszego kraju znalazła się zawodniczka na co dzień broniąca barw koła w Brodach PZW, Magdalena Serafin.

- Jako debiutantka na zawodach tej rangi, spisała się rewelacyjnie, zdobywając dwa srebrne medale, indywidualnie w konkurencji nr 3 spining sprawnościowy Arenberg oraz drużynowo z koleżanką z Poznania Darią Walendowską. Magda zaliczyła jeszcze dwa finały. W konkurencji mucha cel była czwarta, zabrakło jej jednego trafienia do brązowego medalu. W konkurencji mucha -odległość zajęła 6. miejsce. Swoją dobrą dyspozycję i wzrastającą formę Madzia potwierdziła już tydzień wcześniej, kiedy w Międzynarodowym Turnieju w Asko-Wiedeń w Austrii zajęła 3. miejsce w pięcioboju - relacjonuje Jacek Serafin z koła PZW w Brodach.

Do kadry nie załapały się inne utalentowane zawodniczki z naszego regionu. A szkoda.

- Patrząc na wyniki Mistrzostw Świata możemy żałować, że kwalifikacji do kadry narodowej nie osiągnęły nasze pozostałe dwie młode zawodniczki: Natalia Zaczek i Ola Serafin, które mogły równie dobrze sobie poradzić. Niemniej dwa srebrne medale to powód do radości i dumy, zarówno dla Magdy, ale także dla trenerów Pawła i Janka Kitów. Bez ich pomocy na pewno nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu - dodaje Jacek Serafin.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ