Tylko dwoje stypendystów

Pluta i Gotszling ze stypendiami

Jedynie Tatiana Pluta i Dawid Gotszling spełnili w pierwszym półroczu tego roku kryteria do otrzymania stypendium sportowego. Oficjalnie wręczył je prezydent Starachowic, Marek Materek.

Prezydent Starachowic dwa razy w roku przyznaje stypendia sportowe za osiągnięcia z poprzedniego półrocza. Oficjalne uroczystości zawsze odbywają się w Urzędzie Miejskim. Tym razem w gabinecie prezydenta tłoczno wcale nie było. Na stypendia zasłużyła tylko dwójka sportowców: Tatiana Pluta, zawodniczka bokserskiego Staru 1926 oraz pływak Dawid Gotszling z Barakudy Starachowice.

Tatiana Pluta wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek w boksie w kategorii do 48 kilogramów. Zawody te odbyły się w dniach 1-4 marca w Grudziądzu. Dawid Gotszling natomiast, w dniach 10-12 marca w Gliwicach wywalczył brązowy medal pływackich Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16. Zawodnik Barakudy stanął na najniższym stopniu podium w rywalizacji na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.

Nasi sportowcy otrzymali stypendia w identycznej wysokości, po 400 złotych miesięcznie przez najbliższe pół roku, co daje łącznie 2400 złotych.