reklama

Budżet Obywatelski Gminy Starachowice 2018 rok

Informator UM

Budżet Obywatelski Gminy Starachowice 2018 rok

Do końca lipca starachowiczanie zgłaszali propozycje inwestycji i przedsięwzięć do realizacji w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Starachowice. Wpłynęło 49 wniosków.

Najbardziej oczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcia, to budowa i remont chodników oraz budowa miejsc postojowych, wniosków w tej sprawie złożono łącznie 28. Dodatkowo mieszkańcy wnioskowali o budowę placów zabaw, wykonanie oświetlenia ulicznego oraz montaż dodatkowych kamer monitoringu miejskiego. W tegorocznej edycji programu złożono także jeden tzw. projekt miękki dotyczący organizacji koncertu znanej gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej na os. Wzgórze.

Do 15 sierpnia prowadzona będzie weryfikacja złożonych projektów. Wyniki przekażemy wnioskodawcom i mieszkańcom za pośrednictwem lokalnych mediów i strony internetowej: www.obywatelski.starachowice.eu

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, po raz pierwszy, starachowiczanie będą mogli zagłosować na wybrany wniosek nie wychodząc z domu. Głosowanie internetowe na projekty zgłoszone do realizacji odbędzie się w dniach od 4 do 10 września, natomiast głosowanie tradycyjne trwać będzie od 15 do 17 września. W niektórych okręgach, już dziś wiadomo, że nie będzie konieczności organizacji głosowania ponieważ do realizacji zgłoszono pojedyncze projekty.

Przedsięwzięcia wybrane przez mieszkańców do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego zostaną zapisane w projekcie Budżetu Miasta Starachowice na rok 2018.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ