reklama

Posypały się mandaty!

Podsumowanie policyjnej akcji

 

Kolejną akcję pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" przeprowadzili policjanci na drogach powiatu. Było sporo wykroczeń, a pięciu kierowców stanie przed sądem. 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP ujawnili 28 wykroczeń pieszych, z których zdecydowana większość dotyczyła przejścia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. W 16 przypadkach sprawy zakończyły się mandatami karnymi, a w kolejnych 12 pouczeniami. Ponadto ujawniono 23 wykroczenia popełnione przez kierujących i w tym przypadku pouczeń nie było. 18 kierowców otrzymało mandaty, a w pięciu przypadkach skierowano sprawy do sądu.

- Działania 3 sierpnia br. prowadzone były w rejonie największych ciągów komunikacyjnych przebiegających przez powiat starachowicki. Mundurowi sprawdzali czy piesi korzystają z wyznaczonych przejść oraz czy stosują się do przepisów prawo o ruchu drogowym. Ponadto zwracali uwagę na zachowanie kierujących w wobec pieszych - informuje asp. Monika Kalinowska, oficer prasowy KPP Starachowice.

- Apelujemy do pieszych o przestrzeganie przepisów drogowych, natomiast do kierowców o bezpieczną jazdę - dodaje asp. Kalinowska.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ