reklama

Wakacyjne remonty w szkołach na półmetku

Uczniowie starachowickich szkół wrócą we wrześniu do odremontowanych placówek. Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe wyasygnowały na wakacyjne remonty w szkołach niezbędne środki.

Gmina otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjum nr 4 blisko 835 tysięcy złotych dotacji. Budowa kompleksu boisk wraz z bieżnią przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi oraz zagospodarowanie tamtejszego terenu zbliża się do finału. Prace rozpoczęto w 2016 roku, a obiekt ma być gotowy do końca tegorocznych wakacji. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na ok. 2,5 mln zł. Przy Gimnazjum nr 4 boiska o sztucznej nawierzchni z poliuretanu wraz z oświetleniem już są gotowe, a zainwestowano w to ok. 300 tys. zł.

Trwa wakacyjna renowacja zaplecza socjalnego Orlika przy Szkole Podstawowej nr 1, na co przeznaczono ok. 9 tys. zł, a w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych odnawiane są dwie sale lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 6 (cyklinowanie, lakierowani podłóg), prowadzone są również prace remontowe w szatni szkolnej. Wartość robót to około 10 tys. złotych. W Szkole Podstawowej nr 11 remontowane są natomiast łazienki (ok. 17 tys. zł), zaś w Szkole Podstawowej nr 12 zaplanowano prace związane z adaptacją pomieszczenia gospodarczego na sanitariaty, co kosztować będzie ok. 5 tys. złotych.

Remonty prowadzone są również w miejskich przedszkolach. Na adaptację pomieszczeń mieszkalnych na cele dydaktyczne w związku z utworzeniem dodatkowego oddziału dla dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 6 przeznaczono 47 tys. zł, a w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych odnawiane są parkiety w części sal dydaktycznych. Parkiety w ramach tego programu zyskają nowy blask również w Przedszkolu Miejskim nr 7, a ze środków PIL modernizowana jest także szatnia w Przedszkolu Miejskim nr 15, zainwestowano w szafki i nowe siedziska. W placówkach oświatowych prowadzone są - jak co roku - drobniejsze prace: malowanie pomieszczeń dydaktycznych, korytarzy, kuchni i sanitariatów.

Ze względu na planowaną w 2018 r. termomodernizację budynków, na co Gmina Starachowice, decyzją Zarządu Województwa otrzyma najwyższą dotację – prawie 13 mln zł, nie prowadzono tam w tym roku prac remontowych, a dotyczy to przedszkoli miejskich nr 2 i nr 11, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz kompleksu edukacyjnego na os. Południe (Przedszkole nr 10, Szkoła Podstawowa nr 13 i Gimnazjum nr 4).

Ekipy remontowe uwijają się również w placówkach podległych Powiatowi Starachowickiemu (szkoły średnie). Prace modernizacyjne trwają w I i II Liceum Ogólnokształcącym: cyklinowanie podłóg i malowanie ścian, a w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ulicy Szkolnej wymieniane jest pokrycie dachu budynku, remontuje się sanitariaty, odnawia sale. Kompletowane jest także wyposażenie m.in. pracowni językowych. Starostwo planuje jeszcze w te wakacje wymianę pokrycia dachu budynku i odnowienie sal w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ