reklama

"Kukizowcy" na targowicy

W Starachowicach

W numerze

"Kukizowcy" na targowicy

W Starachowicach

Zapoznawali starachowiczan z celami Stowarzyszenia Kukiz `15 i zbierali podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania uchodźców.

Członkowie ugrupowania Kukiz`15 mają nadzieję, że niezgoda Polaków na przyjmowanie ludzi z tzw. kwot byłaby pozytywną kartą przetargową przy rozmowach z Unią i wyruszyli w Polskę zbierać podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Na targowicy w Starachowicach przedstawiciele świętokrzyskich struktur stowarzyszenia spotkali się z mieszkańcami 29 lipca br.

- Chcemy oddać głos obywatelom, żeby oni zadecydowali, czy ich przyjmować czy nie - mówiła Magdalena Fogiel - Litwinek, prezes oddziału świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kukiz`15 .

Jak podkreśliła, sobotnia akcja cieszyła się sporym poparciem mieszkańców naszego miasta, a pod wnioskiem o referendum ws. imigrantów, w ciągu dwóch godzin udało się zabrać kilkaset podpisów.

Rozdawano również ulotki promujące kupowanie polskich produktów.

- To jest idealne miejsce, miejski bazar, tu w większości są produkty od polskich rolników. Zachęcamy, by kupować właśnie polskie produkty w polskich sieciach i żeby sprawdzać, czy są one z Polski - apelowała prezeska.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ