reklama

Prezes działalności nie prowadzi

UM rozwiewa wątpliwości

 

Powołanie nowych prezesów w miejskich jednostkach wywołało lawinę komentarzy. Również poddających w wątpliwość decyzję miejskich władz. 

O tym, że nowy prezes Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" Igor Gajewski prowadzi działalność gospodarczą, poinformował GAZETĘ czytelnik, twierdząc, że jest to w sprzeczności z obowiązującym prawem.

- Pan Igor Gajewski na stanowisko prezesa Starachowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego "Wspólny Dom" Sp. z o. o. w Starachowicach powołany został uchwałą Rady Nadzorczej z 26.07.2017 r. i w dniu powołania nie prowadził działalności gospodarczej oraz nie zajmował innych funkcji czy stanowisk wymienionych w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz nie prowadził i nie prowadzi działalności konkurencyjnej - ucina spekulacje Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach.

- Pana Igor Gajewski był prezesem Spółki "Wspólny Dom" Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o. o., która administruje ponad 1100 lokalami mieszkalnymi w 48 Wspólnotach Mieszkaniowych w Starachowicach. Został on jednak odwołany przez Zgromadzenie Wspólników z funkcji prezesa Zarządu z dniem 31.05.2017 r. i odtąd nie zajmuje stanowisk "zakazanych" przez w/w akt prawny. Aby uniknąć dalszych wątpliwości informujemy, że Pan Gajewski zatrudniony jest na umowę – zlecenie przez Spółkę "Wspólny Dom" ZN Sp. z o. o. jako Zarządca Nieruchomości, co nie stanowi działalności konkurencyjnej dla Spółki STBS "Wspólny Dom" Sp. z o. o. i nie wpływa na realizację bieżących zadań prezesa Zarządu STBS - dodaje rzecznik starachowickiego magistratu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ