reklama

Letnie spotkanie z mieszkańcami

Lato z posłem PO

W numerze

Letnie spotkanie z mieszkańcami

Lato z posłem PO

 

Odwiedzając świętokrzyskie powiaty, posłowie Platformy Obywatelskiej zawitali też do Starachowic, by porozmawiać z mieszkańcami i podziękować za postawę w sprawie ustaw o sądownictwie. 

- Spotykamy się w ramach akcji „Lato z Twoim posłem”. Rozmawiamy o absolutnie różnych sprawach. O sprawach lokalnych, o sprawach ogólnokrajowych, ale również rozmawiamy o sprawach osobistych (...) - tymi słowami rozpoczęła spotkanie 27 lipca br. w Starachowicach posłanka PO, Marzena Okła - Drewnowicz.

Podziękowała też starachowiczanom za wsparcie w walce o sądownictwo.

- Dziękuję za to, że byliście państwo pod Sądem Rejonowym w Starachowicach, za to, że byliście również w Warszawie. Starachowice równocześnie z Kielcami rozpoczęły protest. Wielkie podziękowania. Byłam dumna i zaskoczona.

- Stwierdziliśmy z Marzeną, że podczas przerwy w obradach Sejmu nie zamierzamy tylko jeździć na wakacje. Zamierzamy ten czas wykorzystać po to, aby spotykać się ludźmi, żeby z nimi rozmawiać - mówił poseł Artur Gierada. Dodał, że podczas wizyt w różnych miejscowościach województwa tematyka jest różnorodna, od problemów ogólnopolskich do, co jest oczywiste, spraw lokalnych.

- Rząd marginalizuje województwo świętokrzyskie (...). Były szumne zapowiedzi, że Prawo i Sprawiedliwość będzie dofinansowywać te biedniejsze regiony, a fakty są zupełnie inne. Prawo i Sprawiedliwość na 19 parlamentarzystów w województwie świętokrzyskim ma ich 11 (...), a mimo to nie został ogłoszony przetarg nawet na kilometr drogi - stwierdził parlamentarzysta PO.

Pozytywnie odnieśli się do decyzji prezydenta RP Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Trzecia ustawa o ustroju sądów powszechnych (prezydent już ją podpisał - przyp. autor) jest najniebezpieczniejsza. Właśnie tutaj na dole, i szary człowiek, i prominent, i działacz będzie miał rozstrzygane swoje sprawy. I każdy by chciał, aby były one rozstrzygane w sposób bezstronny. Jest jednak ogromne ryzyko ręcznego sterowania zarówno sprawami jak wyrokami - powiedziała Okła - Drewnowicz.

Posłowie rozmawiali też z mieszkańcami Starachowic. Jak powiedział GAZECIE, poseł Artur Gierada, tematy były różnorodne, od ogólnych, po te bardzo osobiste, które kończą się pomocową interwencją. (zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ