reklama

CBA znowu w Strefie

Na okładce

CBA znowu w Strefie

Na celowniku agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego są grunty włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

Na terenie województwa świętokrzyskiego w minionym tygodniu czynności operacyjne prowadzili funkcjonariusze CBA. W kręgu ich zainteresowania jest włączenie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice terenów inwestycyjnych należących do miasta i gminy Staszów.

- Aktualnie trwają czynności analityczne w tej sprawie. Dopiero po ich analizie podejmowane będą dalsze działania. Na tę chwilę o tej sprawie nie mogę powiedzieć nic więcej - powiedziano GAZECIE w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Rozporządzenie Rady Ministrów, zmieniające granice SSE Starachowice m.in. o tereny gminy Staszów, weszło w życie 21 czerwca tego roku, a więc za rządów obecnego kierownictwa.

- Zgodnie z nowym aktem prawnym do SSE "Starachowice" włączono grunty o powierzchni 43,8263 ha, w tym 42,6561 ha w Ostrowcu Świętokrzyskim, Staszowie i Połańcu (...) 1,1702 ha w Starachowicach. (...) Zmiana granic strefy tworzy warunki do realizacji nowych inwestycji, w wyniku których w perspektywie kilku najbliższych lat może powstać ponad 1,2 tys. nowych miejsc pracy, przy nakładach wynoszących ok. 378,8 mln zł. Maksymalna pomoc publiczna, jaka może być udzielona z tytułu oszacowanych kosztów, wynosi 170,5 mln zł - czytamy na oficjalnej stronie starachowickiej strefy.

Na tę chwilę nikt nie został zatrzymany i nikt nie usłyszał zarzutów.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ