reklama

Grali na automatach - nielegalnie!

Akcja Służby Celnej w Starachowicach

Na okładce

Grali na automatach - nielegalnie!

Akcja Służby Celnej w Starachowicach

 

Kobieta znajdująca się w lokalu nie przyznała się do tego, że wypłacała komukolwiek wygrane.

Funkcjonariusze Świętokrzyskiego Urzędu Celno - Skarbowego z Kielc skontrolowali 3 sierpnia br. w Starachowicach lokal, mając podejrzenie, że prowadzone są tam gry hazardowe.

- Po wejściu i przeszukaniu lokalu funkcjonariusze ujawnili 3 nielegalne maszyny (automaty do gry - przyp. red.) - poinformowała GAZETĘ Joanna Kępa z Wieloosobowego Stanowiska ds. Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izby Administracji Skarbowej w Kielcach. - Ujawniono również dokumenty świadczące o tym, że były tam prowadzone gry, tj. regulaminy dotyczące automatów i notatki dotyczące wypłat wygranych na kwotę 2310 złotych.

Funkcjonariusze czekali do momentu, gdy w pobliżu punktu z automatami pojawi się osoba pracująca w tym miejscu. Wtedy rozpoczęły się czynności kontrolne. Kobieta znajdująca się w lokalu nie chciała udzielać żadnych wyjaśnień, nawet w momencie ujawnienia znalezionych torebek z pieniędzmi przeznaczonymi do wypłaty wygranych.

- Obecnie prowadzone jest postępowanie, którego celem będzie ustalenie, kto jest właścicielem lokalu. Akcja nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie współpraca z władzami miasta i Strażą Miejską. W wyniku tej współpracy możliwe były czynności mogące ustalić, czy w danym lokalu prowadzono nielegalne gry hazardowe. Również od mieszkańców Starachowic dostawaliśmy informacje z prośbą o interwencję w tym miejscu - dodała J. Kępa.

Ustawa, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r., zwiększyła kary finansowe nakładane na prowadzących punkty z nielegalnymi automatami. Wynosi ona 100 000 zł od każdego automatu.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ