Mateusz Borkowski tuż za podium

Lipcowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Wychowanek Ludowego Klubu Biegacza Rudnik startował w mistrzostwach w Bydgoszczy w biegu na 800 metrów i do brązowego medalu zabrakło mu niewiele.

Pochodzący z Krynek biegacz, obecnie reprezentuje barwy RTS Łódź, do Bydgoszczy jechał w znakomitej formie, co potwierdziły kwalifikacje. Podczas pierwszego biegu wychowanek LKB Rudnik zajął drugie miejsce osiągając czas 1:47:69 i tym samym wywalczył sobie przepustkę do biegu finałowego. Rezultat z kwalifikacji był najlepszym wynikiem Mateusza Borkowskiego i zaledwie o 7 setnych sekundy gorszy od rekordu życiowego.

Po tak dobrych kwalifikacjach jasne było, że apetyty wzrosły. Mateusz w biegu finałowym rywalizował z trzeciego toru. Od początku trzymał się w czołówce, ale po pierwszym okrążenie spadł na koniec stawki. Dopiero na ostatnich metrach "włączył" wyższy bieg i seryjnie zaczął wyprzedzać rywali. Wystarczyło niestety tylko na czwartą lokatę. Na mecie zameldował się z czasem 1:48:92. Do brązowego medalu zabrało mu jedynie 26 setnych sekundy! Trzecie miejsce wywalczył Niemiec Marc Reuther, drugi był Brytyjczyk Daniel Rowden, a z czasem 1:48:15 wygrał Szwed Andreas Kramer.