Zdobywali szlify

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Młodzi zawodnicy Świtu Starachowice rywalizowali w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Podopieczni Małgorzaty Wadowskiej zdobyli cenne doświadczenie.

Młodzi sportowcy Świtu na pewno marzyli, aby pójść śladami najbardziej utalentowanej w ostatnich latach reprezentantki klubu Agaty Nowak i zawojować Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podbić serc kibiców się nie udało, ale start na tak poważnej imprezie to ogromne wyróżnienie i cenne doświadczenie. Do Wrocławia pojechało kilkoro reprezentantów naszego klubu. Najlepiej spisał się utalentowany Daniel Kujszczyk, który w rywalizacji pistoletu pneumatycznego wywalczył 11. pozycję, zdobywając 368 punktów. Nasi pozostali juniorzy: Filip Radomski i Kajetan Łodej, rywalizację zakończyli na bardziej odległych pozycjach, a w rywalizacji dziewcząt w połowie drugiej dziesiątki uplasowała się Monika Syska, natomiast Julia Sławek zajęła 31. miejsce.

Daniel Kujszczyk jest młodym zawodnikiem, ale kilkakrotnie pokazał na różnego rodzaju zawodach, że stać go na dużo. Być może w przyszłości będziemy mieli z niego wiele pożytku. Swoją dobrą formę potwierdził w rozgrywanych jednocześnie zawodach Grad Prix Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. W pistolecie pneumatycznym młody starachowiczanin zajął 14. miejsce, nieco dalej znaleźli się pozostali nasi reprezentanci, Filip Radomski był 38, a Kajetan Łodej 53. Tak samo jak Kujszczyk 14. lokatę wśród dziewcząt zajęła Gabriela Rybicka, a Julia Sławek była 33.