Olech i Kasperski w złocie

Igrzyska sportów nieolimpijskich we Wrocławiu

Jarosław Olech zdobył złoty medal w wadze średniej trójboju siłowego, a Dawid Kasperski w kickboxingu.

Mistrzowski tytuł zdobyty na igrzyskach (20 – 30 lipca br.) we Wrocławiu, to dla Jarosława Olecha, który jest piętnastokrotnym mistrzem świata w trójboju siłowym, trzecie zwycięstwo w Word Games. Starachowiczanin występujący w wadze średniej uzyskał w całym trójboju 650,67 punktów (355 kg – w przysiadzie, 212,5 kg – w wyciskaniu sztangi leżąc, 315 kg – w martwym ciągu) i wyprzedził Ukraińca Volodymyra Rysieva o ponad 18 „oczek”. Trzecie miejsce wywalczył natomiast drugi z Ukraińców Andrii Naniev.

Złotym medalistą kickbokserskiej rywalizacji (kategoria do 86 kg) został natomiast nasz drugi reprezentant, Dawid Kasperski. W ćwierćfinale wychowanek Dragona Starachowice znokautował Amerykanina Jerome’a Warda, w półfinałach był zdecydowanie lepszy od Rosjanina Romana Piatnicy, a w finale wygrał na punkty z reprezentantem Bośni i Hercegowiny Mesudem Selimoviciem i pewnie sięgnął po złoty medal World Games. (az)