reklama

Zwycięska ekipa z Brodów

Puchar Polski w wędkarstwie rzutowym

Informacje sportowe

Zwycięska ekipa z Brodów

Puchar Polski w wędkarstwie rzutowym

 

Wędkarze Koła w Brodach Polskiego Związku Wędkarskiego: Paweł Kita, Donata Żelazowska, Aleksandra Serafin, Magdalena Serafin i Natalia Zaczek wystartowali w zawodach Pucharu Polski w wędkarstwie rzutowym w Grodkowie.

Na szczególną uwagę zasługuje występ juniorek Magdaleny Serafin, która w 5-boju zajęła drugą pozycję ustępując Darii Walendowskiej z Poznania. Mało zabrakło, by w trójboju spinningowym dwie nasze zawodniczki znalazły się na podium. Ostateczne stoczyły zacięty bój o najniższy stopień. Lepsza tym razem okazała się Natalia Zaczek, która zajęła 3. lokatę, a tuż za nią uplasowała się Magda Serafin.

- Warte podkreślenia jest również zwycięstwo Natalii w finale arenberga z wysokim wynikiem 90 punktów. Aleksandra Serafin w obu dyscyplinach zmagania zakończyła na 7. miejscu - informuje Leszek Kita.

Z dobrej strony po raz kolejny w rywalizacji seniorskiej w dwuboju multiplikatorowym zaprezentowała się Donata Żelazowska, dzięki czemu uzyskała kwalifikację na Mistrzostwa Świata. Dodatkowo w dwuboju multiplikatorowym zajęła drugie miejsce, przegrywając z najbardziej utytułowaną zawodniczką w Polsce - Magdaleną Kuzą. Paweł Kita okazał się natomiast bezkonkurencyjny w wieloboju, wygrywając z przewagą ponad 10 punktów nad drugim zawodnikiem. Dzięki tak dobremu występowi objął prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Polski.

- Okazuje się że wyniki to nie wszystko, by pojechać na Mistrzostwa Świata. Miejmy nadzieję, że trener zmieni zdanie i to Paweł pojedzie na zawody, jako najlepszy zawodnik w tym sezonie w Polsce - dodaje Leszek Kita.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ