reklama

Wybudują też boiska

Mirzec

 

W ramach projektu "Rozwój ciała i umysłu...", Gmina Mirzec zainwestuje w rozwój intelektualny dzieci i poprawę warunków treningu fizycznego ponad dwa i pół miliona złotych.

Największą inwestycją będzie budowa dwóch dużych obiektów sportowych. W Osinach i w Gadce powstaną ogólnodostępne boiska wielofunkcyjne do piłki ręcznej i siatkowej, boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią i bieżnią lekkoatletyczną. 1 mln 600 tysięcy złotych, to dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach RPOWŚ na lata 2014-2020, a kolejny 1 milion złotych dołoży gmina. Mają się stać miejscami spotkań sportowych i kulturalnych dla wszystkich mieszkańców.

Obiekty mają być oddane do użytku do końca sierpnia 2018 r., a ogłoszony pod koniec czerwca br. przetarg na ich budowę został unieważniony, gdyż oferta z najniższą ceną (2 186 665,71 zł, złożona przez firmę Rad-Bud z Radomia) przewyższa kwotę, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i nie ma możliwości jej zwiększenia. W najbliższym czasie procedura postępowania przetargowego zostanie powtórzona.

Przypomnijmy, że w ramach tego projektu zostaną też doposażone pracownie matematyczno-przyrodnicze we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Mirzec.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ