reklama

"Wakacje nie muszą być nudne"

Mirzec

Bez kategorii

"Wakacje nie muszą być nudne"

Mirzec

Zespół Szkół w Mircu zorganizował w lipcu br. półkolonie letnie dla dzieci z terenu gminy i - zgodnie z hasłem akcji - czas miały atrakcyjnie zagospodarowany.

Organizatorzy półkolonii za cel postawili sobie integrację, nawiązanie przyjaźni i pokazanie uczestnikom ciekawych form spędzania wolnego czasu. Były więc wspólne gry i zabawy, rozwijanie zainteresowań,propagowanie zdrowego stylu życia, etc. Wszystko pod bacznym okiem Justyny Pastuszki i Anny Chmolowskiej.

Półkolonie rozpoczęły się dyskoteką integracyjną z konkursami i zabawami tanecznymi. Dzieciaki prezentowały tez swoje hobby, pasje i umiejętności wokalno-taneczne w konkursie "Mam Talent".

- Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na Orliku, gdzie rywalizowano w różnych konkurencjach, a najlepsi zostali nagrodzeni medalami. Codziennie dzieci uczestniczyły w różnych formach wypoczynku, brały udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, profilaktycznych, plastycznych, muzycznych, komputerowych i ekologicznych - relacjonują panie opiekunki.

Półkolonistów odwiedzili przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mircu. Dzieci wzięły udział w akcji "Bezpieczne wakacje".

- Pani policjantka oraz strażacy z OSP w Mircu przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, przeprowadzili warsztaty dotyczące zagrożeń związanych z narkotykami i alkoholem oraz innymi używkami, które czyhają na dzieci przez cały rok, a szczególnie w wakacje. Wyjątkową atrakcją był pokaz sprzętu strażackiego, wykorzystywanego w akcjach ratunkowych. Dzieci obejrzały również wóz strażacki. Dzięki tym zajęciom utrwaliły wiedzę o bezpieczeństwie i najczęstszych przyczynach urazów. Podniosły swój poziom ostrożności i wyobraźni o konsekwencjach nieprzemyślanych działań, poznały sposoby udzielania pierwszej pomocy. Poznały także zasady zdrowego odżywiania, a podczas zajęć kulinarnych samodzielnie przygotowały drugie śniadanie - wyliczają panie: Anna Chmolowska i Justyna Pastuszka.

Pożegnalne spotkanie upłynęło uczestnikom na grillowaniu. W uroczystym podsumowaniu uczestniczyły: sekretarz gminy - Marta Ziomek, Agata Mundzik - kierownik Centrum Usług Wspólnych, przedstawiciel GOPS w Mircu: Marta Drożdżał oraz dyrekcja Zespołu Szkół: Alicja Raczyńska i Iwona Gralec. Wszyscy uczestnicy półkolonii otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Dzięki zaangażowaniu pań prowadzących półkolonie i przedstawicieli instytucji wspierających zajęcia cieszyły się bardzo dużą frekwencją. Uczestnicy wraz z rodzicami i organizatorzy półkolonii składają serdeczne podziękowania wójtowi gminy Mirzec - Mirosławowi Sewerynowi za objęcie inicjatywy honorowym patronatem i finansowe wsparcie.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ