reklama

V Mirzecki Przegląd Zespołów Folklorystycznych

W Małyszynie

Mirzec

V Mirzecki Przegląd Zespołów Folklorystycznych

W Małyszynie

 

Zespoły działające nie tylko w mirzeckiej gminie publiczność oklaskiwała na cyklicznej imprezie, która od 2013 r. na stałe wpisała się do kalendarza kulturalnych wydarzeń,

W przygotowanie imprezy zaangażowało się Stowarzyszenie "KGW Ziemi Mirzeckiej", Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec, Świetlica Sołecka "Aktiv", radni, sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Małyszyn i udała się znakomicie. Przegląd poprowadziła Iwona Seweryn.

"Kumosie", "Osinianki", "Trębolanki", "Jutrzenka", "Tychowianie" i "Gromada`, to zespoły uczestniczące w przeglądzie od czasu jego pierwszej edycji. Dołączyła do nich"Małyska Dolina" i zespół KGW z Mirca, także debiutująca kapela "Fachmani"z Osin. Gościnnie wystąpili również: "Marcinkowianie" z Marcinkowa, "Echo Adamowa" z Adamowa i "Jarzębina" z Dziurowa, więc ludowa nuta bawiła publiczność długi czas. Nie mogli narzekać na brak rozrywki również najmłodsi, o co zadbało rodzeństwo Wiktoria i Mateusz Boniowie.

Wszyscy wykonawcy odebrali statuetki wręczone przez przewodnicząca Rady Gminy w Mircu, Agnieszkę Idzik-Napiórkowską, dyrektora BiOKGM Dorotę Tomaszewską oraz przewodniczącą Stowarzyszenia "Kół KGW Ziemi Mirzeckiej" Ewelinę Rafalik.

Gwiazdą przeglądu była kapela "Szmelc Paka" z SCK w Starachowicach, przygrywająca do tańca licznej publiczności do późnych godzin wieczornych.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ