reklama

Jest nowa Jagodowa

Inwestycja zakończona

W numerze

Jest nowa Jagodowa

Inwestycja zakończona

 

Zakończono prace przy przebudowie kolejnych dróg w mieście.

Mieszkańcy ulicy Jagodowej w Starachowicach na te inwestycję czekali 39 lat. We wtorek, 25 lipca oficjalnie oddano nową arterię do użytku.

- To jest mały fragment miasta, ale duża inwestycja. Mieszkańcy zgłosili ją do Budżetu Obywatelskiego w 2014 roku, wtedy kiedy inicjatywa debiutowała w naszym mieście. Na projekt zagłosowało wówczas więcej osób niż liczba mieszkańców ulicy Jagodowej. To pokazało determinację ludzi w dążeniu do tego, żeby mieć przyzwoitą drogę, miejsca parkingowe, aby woda, w której grzęźli przez lata mogła bez przeszkód spływać. Prace wartości 612 tysięcy złotych wykonała firma MOBIS z Ostrowca Świętokrzyskiego - mówił na okolicznościowym briefingu prezydent Marek Materek

Prace rozpoczęły się w kwietniu i zakończyły w połowie lipca br. Prezydent podziękował mieszkańcom za wyrozumiałość, jaką wykazali podczas prac budowlanych, a mieszkańcy dziękowali prezydentowi, wykonawcy oraz radnemu Zygmuntowi Andrejasowi za realizację inwestycji.

- Chcieliśmy bardzo podziękować, że docenił pan naszą determinację. I dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali - mówiła w imieniu mieszkańców Aleksandra Piotrowska. - Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi, że wreszcie się udało i mamy ulicę z prawdziwego zdarzenia.

W ramach przebudowy ulicy Jagodowej i części ulicy Iglastej wykonano nową sieć gazową wraz z przyłączami, przykanaliki odprowadzające wodę deszczową do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Także chodniki dla pieszych i wjazdy na posesje z kolorowej kostki betonowej oraz miejsca parkingowe przy ogródkach działkowych. Zamontowano nowe słupy oświetleniowe z lampami ledowymi, czego pierwotnie nie było w planach remontowych. Teraz prezentuje się znakomicie.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ