reklama

Sprawdzają przejścia dla pieszych

Straż Miejska

W numerze

Sprawdzają przejścia dla pieszych

Straż Miejska

 

Bezpieczeństwo pieszych na miejskich drogach sprawdzają rewirowi Straży Miejskiej w Starachowicach. 

Dobra widoczność przejścia dla pieszych, to jeden z priorytetów w ruchu drogowym. Tzw. zebry powinny być więc tak zaplanowane i zaprojektowane, by uniknąć wszelkich przeszkód, które ograniczają widoczność między pieszymi a kierowcami, a powierzchnia dróg w pobliżu przejść dla pieszych utrzymywana w idealnym stanie, by zapewnić maksymalną przyczepność w przypadku konieczności nagłego hamowania.

Strażnicy patrolujący teren podległych służbowo rewirów, rozpoczęli kontrolę stanu technicznego przejść dla pieszych na terenie miasta, ich oznakowania, w tym widoczności namalowanych pasów, właściwego doświetlenie w nocy oznakowanych przejść oraz lokalizację oraz ewentualne przeszkody ograniczające widoczność przejścia.

Waldemar Jakubowski, komendant Straży Miejskiej w Starachowicach potwierdza, że stan niektórych przejść dla pieszych jest bardzo zaniedbany.

- Osobiście przeprowadziłem rozmowę z przedstawicielem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Poinformowałem o stwierdzonych zaniedbaniach w zakresie prawidłowego oznakowania przejść dla pieszych i zobowiązano się do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości- mówi GAZECIE Waldemar Jakubowski.

Efekt jest, bo już zajęto się odnową linii ciągłych na al. Armii Krajowej oraz ulicy Radomskiej. Zapewniono, że przejścia dla pieszych również zostaną odnowione.

Mieszkańcy Starachowic zgłaszają do Straży Miejskiej miejsca, gdzie strażnicy mogli jeszcze nie dotrzeć. Jeden z nich zwrócił w minionym tygodniu uwagę na przejście w okolicy ulicy Kościelnej, gdzie w słoneczny dzień widoczność zasłania rosnące przy przejściu drzewo.

Strażnicy miejscy w ramach akcji kontrolują również uzasadnienie lokalizacji pasów. Są np. miejsca w mieście, gdzie z pasów schodzi się wprost na... trawnik.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ