reklama

Awans Ryszarda Gliwińskiego faktem

"Wodociągi" bez prezesa

W numerze

Awans Ryszarda Gliwińskiego faktem

"Wodociągi" bez prezesa

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zaakceptował propozycję Rady Nadzorczej i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zarządzał będzie Ryszard Gliwiński, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach.

Dotychczasowy prezes funduszu Andrzej P. został w połowie czerwca br. zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, usłyszał zarzuty korupcyjne związane z nieudaną inwestycją w Połańcu i został zawieszony w pełnieniu obowiązków. Rada Nadzorcza WFOŚiGW w Kielcach zgłosiła na to stanowisko Ryszarda Gliwińskiego i w minionym tygodniu Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ją zaakceptował. Kto będzie teraz zarządzał naszym PWiK?

Ryszard Gliwiński już złożył rezygnację z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach. Na jego stanowisko prezydent rekomendował wieloletniego pracownika spółki, kierownika działu produkcji wody i oczyszczalni ścieków - Piotra Nowaka, co zaakceptowała Rada Nadzorcza PWiK.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że stanowisko wiceprezesa WFOŚiGW w Kielcach objął Mariusz Goraj. Był radnym Kielc i pełnomocnikiem zarządu Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, a ostatnio współpracownikiem posłanki PiS, Anny Krupki. (az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ