reklama

Na boiska wybiegną już 12 sierpnia

Piłkarskie ligi w regionie

Informacje sportowe

Na boiska wybiegną już 12 sierpnia

Piłkarskie ligi w regionie

Piłkarze trzecio- i czwartoligowych klubów w naszym regionie rozpoczynają rozgrywki 12 sierpnia (sobota). W ten sam weekend zainauguruje je również klasa okręgowa. Najpóźniej wystartują rozgrywki B klasy. Dokładne terminarze nie są jeszcze znane.

W III lidze grają drużyny z województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego, pierwsza kolejka już w sobotę 12 sierpnia, a we wtorek- 15 sierpnia zaplanowano drugą. W projekcie terminarza rundy jesiennej sezonu 2017/2018 są tylko dwie kolejki IV ligi, które rozgrywane będą "na tygodniu". Poza wspomnianym już wtorkiem będzie to środa, 30 sierpnia.

Żadnej kolejki "na tygodniu" nie zaplanowano za to w rozgrywkach Klasy Okręgowej, a inauguracja w weekend 12-13 sierpnia. Wszystkie inne mecze rozgrywane będę tydzień po tygodniu. W ramach "okręgówki" odbędzie się 15 kolejek rundy jesiennej, a w IV lidze zespoły zagrają po dwa mecze więcej, ale oba te poziomy rundę jesienną mają zakończyć w tym samym czasie, czyli w weekend 18-19 listopada. Jak uczy nas doświadczenie z tym może być jednak różnie, bo o wszystkim zadecyduje pogoda. W tym samym terminie wystartują również rozgrywki A klasy, a piłkarze B klasy na boiska wybiegną tydzień później (19-20 sierpnia)

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej podał wstępne terminy meczów okręgowego Pucharu Polski. Pierwsza runda tych rozgrywek odbędzie się we wtorek i środę (15-16 sierpnia). Na początku w Pucharze Polski rywalizować będą zespoły z niższych lig, we wrześniu mają zostać rozegrane dwie następne rundy, w październiku kolejna, a piąta zaplanowana jest już po rozgrywkach ligowych na weekend 25-26 listopada, jednak tak jak w przypadku ligi decydującym czynnikiem będą warunki atmosferyczne.

Z kim zagrają nasi

W rozgrywkach IV ligi będziemy mieli dwóch reprezentantów naszego regionu. Do występującej na tym poziomie w poprzednim sezonie Łysicy Bodzentyn, dojdzie mistrz klasy okręgowej Kamienna Brody. Dla piłkarzy z Brodów jest to powrót do IV ligi po roku przerwy. Rywalami naszych zespołów będą: spadkowicz z III ligi Wierna Małogoszcz, drugi z beniaminków GKS Nowiny oraz stali ligowcy Alit Ożarów, Hetman Włoszczowa, Lubrzanka Kajetanów, ŁKS Łagów, Moravia Morawica, Naprzód Jędrzejów, Nida Pińczów, Neptun Końskie, Nidzianka Bieliny, Partyzant Radoszyce, Pogoń Staszów, Zdrój Busko-Zdrój, Czarni Połaniec i Unia Sędziów, która utrzymała się po zwycięskim barażu.

Celem Kamiennej będzie na pewno utrzymanie w IV lidze, a w Bodzentynie daje się słyszeć głosy, że najwyższa pora wrócić do III ligi. O najwyższe cele powalczą zapewne jeszcze piłkarze Wiernej Małogoszcz, Zdroju Busko-Zdrój czy też zespoły z Łagowa i Połańca. Pewną zagadką jest forma beniaminka z Nowin, który może okazać się czarnym koniem tegorocznych zmagań w IV lidze.

Z kolei w Klasie Okręgowej, gdzie walczyć będą Star Starachowice i GKS Rudki, co najmniej kilka zespołów będzie rywalizować o najwyższe cele. Nie są jeszcze dokładnie znane zasady spadków i awansów, a co za tym idzie nie wiemy, ile drużyn będzie mogło liczyć na premię do wyższej klasy. Rywalami naszych drużyn będą spadkowicz z IV ligi Sparta Kazimierza Wielka, trzech beniaminków Świt Ćmielów, OKS Opatów i Bucovia Bukowa, a także Klimontowianka Klimontów, Zenit Chmielnik, Sparta Dwikozy, Polanie Pierzchnica, Orlicz Suchedniów, Stal Kunów, Gród Ćmińsk, Lechia Strawczyn, Piast Stopnica oraz Gród Wiślica. W Starze na pewno chcieliby walczyć o awans, lecz na niespełna miesiąc przed startem rozgrywek w klubie nadal jest sporo niewiadomych.

Z myślą o awansie do nowego sezonu przystąpią także piłkarze Granatu Skarżysko-Kamienna, którzy do ostatnich chwil liczyli, że awansują już w minionym sezonie. Niewątpliwie groźną drużyną będzie spadkowicz Sparta Kazimierza Wielka, chociaż ten klub w ostatnich miesiącach przeżywa spory kryzys. O czołowe lokaty zapewne będzie chciała powalczyć także Klimontowianka Klimontów, a silna może być także Sparta Dwikozy, która już w poprzednim sezonie udowodniła, że potrafi urywać punkty faworytom. Dodatkowego smaczku tegorocznej rywalizacji w "okręgówce" dodaje fakt, że szkoleniowcem beniaminka Świtu Ćmielów został starachowiczanin Artur Anduła i mecze Staru ze Świtem będą niemal jak derby.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ