Tenisowa rywalizacja

Na starachowickich kortach

W pierwszej połowie lipca na starachowickich kortach pojawiło się wielu znakomitych zawodników. Rywalizacja w Turnieju Rangi Drugiej seniorów i amatorów dostarczyła wielu sportowych emocji. Organizatorem zawodów było miejscowe Towarzystwo Tenisowe Tenis-Star.

Starachowicki turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich oficjalnie zaliczany był do rankingu seniorów i amatorów, a rywalizowano w czterech kategoriach, open mężczyzn i kobiet oraz w kategoriach 50 plus i 65 plus. Na rozgrywki przyjechała krajowa czołówka amatorów. Zagrali m.in. aktualny mistrz Polski Konrad Maciejewski z Rzeszowa oraz zdobywca tytułu wicemistrzowskiego Tomasz Moczek ze Skarżyska-Kamiennej. Obaj panowie byli faworytami rywalizacji w kategorii open i nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Pewnie awansowali do finału, który był znakomitym widowiskiem. Decydujące starcie dość łatwo wygrał Moczek, który z Maciejewskim rozprawił się w dwóch setach 6:0 i 6:1. Bardzo dobrze przed własną publicznością zaprezentował się starachowiczanin Kamil Wrona, który awansował do półfinału. Niestety, na tym etapie musiał uznać wyższość faworyzowanego Konrada Maciejewskiego, któremu uległ w dwóch setach 4:6 i 3:6.

Bardzo ciekawie zapowiadała się jeszcze przed startem rywalizacja w kategorii open kobiet. W gronie uczestniczek mieliśmy dwie reprezentantki Starachowic: Agnieszkę Lucińską-Kozłowską oraz Elizę Pytel. Były powody do radości, bowiem w finale Agnieszka Lucińska-Kozłowska pokonała Julię Lubomirską ze Skarżyska-Kamiennej i sięgnęła po końcowe zwycięstwo. Druga ze starachowiczanek, Eliza Pytel rywalizację zakończyła na trzeciej pozycji.

Dużo emocji dostarczyły także zmagania w kategorii 50 plus, gdzie bardzo ciekawie zapowiadał się pojedynek dwóch mieszkańców Wąchocka: Leszka Prostaka i Andrzeja Janusa, a doszło do niego już w pierwszej rundzie. Pojedynek był bardzo emocjonujący, a więcej zimnej krwi zachował Leszek Prostak, który pokonał rywala w dwóch setach 6:3 i 6:4. Ostatecznie kategorię tę wygrał Andrzej Moczek ze Skarżyska - Kamiennej, który w półfinale pokonał Leszka Prostaka dwa razy po 6:1. Szansę na wygraną kolejny nasz reprezentant miał w kategorii 65 plus. Marian Mocoń w finale stoczył zacięty bój z Mieczysławem Pęziolem ze Stalowej Woli. Pierwszego seta wygrał Pęziol 6:3, a w drugim starciu Mocoń odwdzięczył się takim samym rezultatem i wyrównał stan rywalizacji. W tie-breaku lepszy był ponownie tenisista ze Stalowej Woli, który na przewagi wygrał 11:9. Warto podkreślić, że trzecią lokatę w tej kategorii wywalczył starachowiczanin Ryszard Iwan.

Kolejny turniej na starachowickich kortach zaplanowany jest w dniach 11-13 sierpnia. Zawodnicy rywalizować będą o Puchar Hotelu Binkowski.