reklama

AP Star organizuje wakacyjne zajęcia

Informacje sportowe

AP Star organizuje wakacyjne zajęcia

Ruszyły wakacyjne zajęcia w Akademii Piłkarskiej Star Starachowice. Są całkowicie bezpłatne i dołączyć można w każdej chwili.

To oferta do młodych piłkarzy z rocznika 2003 i młodszych, którzy nie wyjechali na wakacje poza miejsce zamieszkania. O możliwość treningów w starachowickim klubie pytali rodzice dzieci.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców o zorganizowanie wakacyjnych zajęć dla dzieci. Mimo braku jakiegokolwiek wsparcia finansowego, organizujemy je od 18 lipca do 18 sierpnia. Wyjazd na urlop czy kolonie nie trwa całe dwa miesiące, więc wiele dzieci potrzebuje zajęć ruchowych w okresie wakacji. Mamy też wiele telefonów od rodziców i dzieci z innych miast, a nawet zza granicy, między innymi innymi z USA, z zapytaniem o zajęcia. Dla naszych gości i dla małych starachowiczan, to fajna okazja również do zawarcia nowych znajomości i pożytecznego spędzania wolnego czasu - mówi prezes i trener klubu Waldemar Rak.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, w każdy wtorek i czwartek na boisku typu Orlik przy Szkole Podstawowej nr 9. Młodsza grupa trenuje od godziny 15.00, starsza od 16.30. Prezes klubu nie wyklucza rozbicia grup na jeszcze mniejsze przedziały wiekowe, ale to wszystko uzależnione jest od zainteresowania zajęciami. W obu grupach zajęcia prowadzi piłkarz seniorskiej drużyny Staru Starachowice Mariusz Fabjański. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 788-124-239.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ