reklama

"Muzyczny Parking" ze Standardem B.

Kulturalny przegląd tygodnia

Bez kategorii

"Muzyczny Parking" ze Standardem B.

Kulturalny przegląd tygodnia

Pochodzący ze Skarżyska - Kamiennej zespół Standard B. koncertował w sali klubowej Starachowickiego Centrum Kultury 17 lipca br. Reprezentują styl, który można określić jako melodyjny rock`n roll, inspirowany głównie polską muzyką lat osiemdziesiątych (choć nie tylko). Formacja nie mierzy się z klasyką, pozostaje jednak grupą sympatyków starych, ciut zapomnianych brzmień i wykonawców z tego okresu. Na starachowickim koncercie zagrali w w składzie: wokal - Michał Mędak, gitary: Dawid Kubicki, Michał Rola i Tomasz Guzikowski, perkusja - Artur Kubicki.

A na kolejnym Muzycznym Parkingu (24 lipca o godz. 17.00) przed SCK zagra zespół "Po prostu", czyli licealiści z naszego miasta: Marysia Kaniewska (wokal), Czarek Walkiewicz (gitara), Ania Pomorska (gitara basowa) i Justyna Serwicka (perkusja). Przygodę z muzyką zaczęli w br., a inspirują się wieloma artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Obecnie grają różne covery. W dorobku zespół ma kilka własnych utworów, a w planach pisanie nowych.

"Profesjonalny Wtorek czyli, żeby zawód Cię nie zawiódł" z Szymonem Szcześniakiem

Niezwykle ciekawe i inspirujące było spotkanie z Szymonem Szcześniakiem - pochodzącym ze Starachowic fotografem, portrecistą, zdobywcą wielu branżowych nagród. Fotograf, który do Starachowickiego Centrum Kultury przyjechał specjalnie na Profesjonalny Wtorek (18 lipca), dzielił się z widzami swoim doświadczeniem, opowiadał o blaskach i cieniach swojego zawodu, o pracy z celebrytami i szukaniu idealnego ujęcia. Publiczność zasypała gościa pytaniami, m. in. o przyjaźnie zawarte na planach zdjęciowych, o najtrudniejszą sesję czy o równowagę pomiędzy pracą a życiem rodzinnym. Dowiedzieli się, że żona i dzieci, a także możliwość przyjazdu w rodzinne strony, to są jego priorytety.

Szymon Szcześniak współpracuje z takimi pismami jak "Viva", "Playboy", "Zwierciadło", "Gala", "Twój Styl", "Przekrój", "Pani", skupiając się głównie na portretowaniu znanych osób. Jest dwukrotnym laureatem 1. nagrody w konkursie Izby Wydawców Prasy - GrandFront oraz m. in. Złotego Orła i Chimery. Absolwent Instytutu Fotografii Kreatywnej w czeskiej Opawie.

Gościem kolejnego odcinka z cyklu Profesjonalny Wtorek (25 lipca o godz. 16.00 w SCK) będzie aktorka i pedagog Anna Iwasiuta - Dudek. Pochodzi z Kielc, jest absolwentką Studium Wokalno – Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

A. S.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ