reklama

Wakacje w iłżeckiej bibliotece

Cykl wakacyjnych zajęć w iłżeckim Oddziale dla Dzieci Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej trwa. Jak co roku program jest bardzo atrakcyjny. Podczas warsztatów "Kreatywnie czytam i tworzę", dzieci uczestniczą w zajęciach z głośnego czytania, poznają nowości książkowe, wierszyki ćwiczące języki, rymowanki logopedyczne, dyktanda "opowieści dziwnej treści".

- Będziemy również słuchać audiobooków – z nastawieniem na lektury, grać w literackie gry planszowe oraz uczestniczyć w zajęciach z karaoke - mówią panie bibliotekarki.

Hucznie obchodzono 19 lipca br. Święto Czerwonego Kapturka. Dzieci wykonały piękny plakat i tworzyły kwiatowe laurki dla dziewczynki w czerwonym kubraczku. Odbył się również koncert życzeń karaoke – z myślą o Czerwonym Kapturku. Przygotowywały też gazetkę ścienną na Dzień Włóczykija, który przypada 23 lipca. Były rysunki Muminkowej rodziny i jej przyjaciół, "głośne czytanie" Wielkiej Księgi Muminków, turniej sentencji i cytatów z książek o Muminkach.

Wkrótce zainaugurowany zostanie również Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i odbywają się we wtorki, środy i czwartki. Zapraszamy.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ