reklama

Harcerki z Mirca koncertowały na Kadzielni

Mirzec

Harcerki z Mirca koncertowały na Kadzielni

"Gospodarze Gościom" to wielki koncert corocznego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W tegorocznym znów wystąpili nasi.

104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca, prowadzona przez Małgorzatę i Piotra Spadłów występuje na scenie kieleckiego amfiteatru już prawie 20 lat, zdobywając najwyższe laury. W niedzielę - 16 lipca, dziewczęta wystąpiły w tradycyjnym koncercie "Gospodarze Gościom" inaugurującym 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Zaśpiewały "Tylko ty i ja" oraz "Ty druhnę we mnie masz", Lena Spadło wykonała solo "Chcę do Bodzia", natomiast Wioletta Kwapisz śpiewająco zdradziła widzom "Co ja w tobie widziałam". W inaugurującym koncercie wystąpiły: Lena Spadło, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz, Klaudia Seweryn, Karolina Szara, Diana Obara, Diana Romanowska, Maja Pomorska i Patrycja Mirota.

Młodzież z Polski, Kanady, Armenii i Ukrainy uczyła się w Kielcach śpiewać i tańczyć, prezentowała swoje wokalne i taneczne talenty na koncertach, a efekty pracy publiczność podziwiała na "Koncercie Galowym" 22 lipca.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ